W Poznaniu studenci korzystający z rowerów na kampusie Morasko korzystają już z pomysłowych i ładnych stojaków rowerowych w kształcie globusów i amonitów
W Rzeszowie ma być 20 stacji, w których wypożyczyć można rowery. Ustawione są trzy. Trwa właśnie montaż reszty. Do wypożyczenia będzie setka rowerów. Dotychczas kartami zainteresowało się ok. 300 osób.
Na terenie powiatu łowickiego powstaną dwa kolejne szlaki rowerowe: "Szable i Bagnety" oraz "Dwory i Kościoły".
Szlaki wytyczone zostaną przez znakarzy szlaków turystycznych łowickiego PTTK, a ich powstanie sfinansuje Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej. Stosowną umowę w tej sprawie centrum podpisało z PTTK 9 lutego.
Nie ma zbyt wielu chętnych na stanowisko rowerowego pełnomocnika prezydenta Łodzi.W środę upłynął ostateczny termin składania dokumentów, a do godz. 13 zgłosiły się zaledwie dwie osoby.
Temat zamojskich ścieżek rowerowych powraca jak bumerang. Według użytkowników są one ślepe, z krótkie, pełne krawężników i różnych przeszkód. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pojawił się także inny zarzut.
Czternaście propozycji nowych tras rowerowych przygotował ratusz wspólnie z MZD. Nad tymi planami pochyli się teraz zespół ds. infrastruktury rowerowej. - Te odcinki powinny powstać już dawno - komentują rowerzyści
444 dni spędził w podróży, pokonał na rowerze 30 tysięcy kilometrów, odwiedził 36 krajów. Przeżył przygodę życia, dużo zwiedził, poznał ludzi, nawiązał przyjaźnie. Ale przede wszystkim sprawdził się jako turysta.
We Francji nikt już nie ma wątpliwości, że hegemonia samochodów w miastach należy do przeszłości. Ustawowo zmieniono priorytety w planowaniu miast i wprowadzono udogodnienia dla słabszych uczestników ruchu: niepełnosprawnych, pieszych i rowerzystów
W Opolskim magistracie w lutym prezydent miasta powołał zespół ds. infrastruktury rowerowej, który będzie m.in. odpowiadać za rozwój sieci ścieżek rowerowych oraz opiniować wnioski dotyczące nowych ścieżek, składane do budżetu miasta.
Od wiosny strażnicy miejscy wsiądą na rowery i będą patrolować miasto. Na razie miasto planuje zakup tylko dwóch rowerów, ale nie wyklucza powiększenia tej ilości.
15 lutego bydgoscy rowerzyści wybrali Społeczny Zespół Ekspertów, składający się z 14 osób, który ma reprezentować ich interesy w miejskim ratuszu. Powstanie zespołu to krok do powołania nowego stanowiska w UM - pełnomocnika ds. rowerowych, zwanego często Oficerem Rowerowym.
W Zielonej górze nowym oficerem rowerowym został Maciej Porębski (ur. 1984 r., absolwent inżynierii ochrony środowiska na Uniwersytecie Zielonogórskim, wcześniej pracownik Ogrodu Botanicznego) ze Stowarzyszenia Rowerem do Przodu.
W Barcicach Górnych nad Popradem, nieopodal hotelu Las Vegas, powstanie przystań na Karpackim Szlaku Rowerowym. Już rozpoczęto plantowanie terenu pod park, który ma być centralnym punktem rowerowych tras zbiegających się tutaj z dwóch stron - od południa z Rytra i od północy z Nowego Sącza. Władze gminy postarały się o unijną dotację na budowę przystani. Zainwestują w nią 658 tys. zł.
W piątek - 25 lutego 2011 roku sejm uchwalił nowelizację Kodeksu Drogowego (Prawo o Ruchu Drogowym), która wprowadza dużo zmian pod kątem rowerzystów. Za ustawą głosowało 278 posłów, wstrzymało się 137, nikt nie był przeciw.
Stowarzyszenie Wrocławska Inicjatywa Rowerowa zaprasza na konferencję z serii "Vélorution - wielka rowerolucja francuska", która odbędzie się 2 marca 2011, o godz. 11:00 w sali Alliance Française Rynek 13 we Wrocławiu. Na konferencji będzie zaprezentowana polityka promowania roweru jako codziennego środka transportu we Francji od 1996 roku.