Znany kolarz Cezary Zamana zapowiedział, że przyjedzie na rowerową manifestację, która 6 sierpnia przejedzie przez Olsztyn. Liczymy na kolejnych rowerzystów
Prawie 400 studentów i pracowników apeluje do władz UMK o bezpieczne miejsca dla rowerów. Wczoraj zamontowano je przy Collegium Humanisticum, ale pozostałe obiekty muszą czekać. Utrudnia to życie nie tylko cyklistom, ale i niepełnosprawnym na wózkach
Dostał zaliczenie, ale stracił rower. Dlatego student Przemysław Krawczyk założył na Facebooku grupę "Ukradzione rowery na Politechnice Łódzkiej". Internauci informują się, kto i gdzie stracił pojazd, zaś w przyszłości chcą wymóc na uczelni, aby miejsca dla rowerów były strzeżone przez ochronę.
Grupa piętnastu osób przemierza Polskę na stworzonej przez siebie rowerowej konstrukcji, żeby zwrócić uwagę na potrzebę dbania o środowisko. W sobotę byli we Wrocławiu, teraz są w drodze do Krakowa
Gdańsk 2016 jest partnerem ogólnopolskiej akcji „Rajd Rowerowy dla Tybetu/Cycling for Tibet” organizowanej przez nieformalną grupę „Studenci dla Wolnego Tybetu”. We wtorek, 26 lipca, o godz. 19.00 w sieni Gdańsk 2016 (ul. Długi Targ 39/40) odbędzie się spotkanie z osobami z Tybetu, projekcja filmów o tematyce tybetańskiej oraz dyskusja. Będzie można również obejrzeć wystawę fotografii Europejskiego Centrum Solidarności „Tibet be free!”.
Wiemy, że za na rowerze można złamać prawo, jeżdżąc zbyt brawurowo lub za szybko. Ale mandat za jazdę zbyt seksowną? Takie rzeczy tylko w Ameryce - pisze Daily Mail.
Gdyby urzędnicy stosowali przepisy, które sami przyjęli, jazda rowerem po Warszawie byłaby prawdziwą przyjemnością. Równe, asfaltowe ścieżki rowerowe byłyby połączone w spójną sieć, zimą byłby odśnieżone, a na trasie nigdy nie wyrósłby np. słup ze znakiem drogowym. Niestety, to tylko teoria.
W Trójmieście lubimy sobie pochlebiać, że jesteśmy rowerową stolicą Polski. Warto w takich chwilach pamiętać, że w Kopenhadze codziennie na rower wsiada 400 tysięcy osób. I latem, i zimą
Władze Wrocławia ujawniły wyniki badań przeprowadzonych na przełomie 2010 i 2011 roku z których wynika że 3,56% podróży w tym mieście odbywa się na rowerach. Tak na prawdę poraz pierwszy w historii zmierzono ilu wrocławian porusza się rowerem.
Latem coraz więcej Polaków wybiera bardziej ekologiczne sposoby dotarcia do pracy. Zwłaszcza, że jak wynika z sondy przeprowadzonej przez serwis Pracuj.pl, ponad połowie ankietowanych dojazd do pracy zajmuje mniej niż 30 minut.
W projekcie budowy ścieżek rowerowych w Polsce wschodniej nic się tak szybko nie zmienia jak harmonogram prac. Wszystko przez to, że wciąż nie ma najważniejszego dokumentu, by inwestycja mogła ruszyć
Tomasz Loga ze Stowarzyszenia Rowerowy Szczecin będzie pełnomocnikiem ds. rozwoju systemu komunikacji rowerowej. Rozpocznie pracę 1 sierpnia - informuje Tomasz Klek z Biura Promocji i Informacji Urzędu Miasta Szczecina.
Sukces Wrocławskiego Roweru Miejskiego przerósł oczekiwania organizatorów. - To miasto jest fenomenem, tu chyba zaszła rewolucja rowerowa - uważa operator pierwszego we Wrocławiu, a drugiego w kraju systemu miejskiego roweru.