Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Infinity Pedal - narodziny nowego standardu pedałów zatrzaskowych?

Infinity Pedal - narodziny nowego standardu pedałów zatrzaskowych?

Data: 2014-03-07
Źródło: Informacja własna

Infinity Pedal Amerykańska firma Möbius Cycling zaprezentowała nowy pomysł na zatrzaskowy pedał do rowerów. Wynalazca - Sam Hunter miał już dość klasycznych pedałów, w których trzeba nogą szukać i wcelować w platformę zatrzaskową. Czy to będzie Shimanowskie SPD, czy Time'owskie Atac'ki gdzie zatrzask jest po dwóch stronach pedału, czy Egg Beaters firmy Crank Brothers gdzie możemy może nastąpić w czterech pozycjach - zawsze musimy ustawić pedał i but tak aby oba elementy spotkały się w określonej pozycji.

Infinity Pedal W Infinity Pedal za sprawą owalnej budowy pedałów wpięcie się buta następuje w dowolnej pozycji . Nie musimy szukać zatrzasku - po prostu przesuwamy butem po pedale i następuje samoczynne wpięcie się. Infinity pedal ma bardzo prosta budową - na jego osi są zamontowane dwie tuleje przedzielone sprężyną. Sprężyna rozsuwa obie tulejki, które są odpowiedzialne za wczepienie się w blok na bucie.

Prostota mechanizmu jest nieco podobna do słynnych ubijaczek jajek Crank Brothers

Infinity Pedal Para pedałów z blokami waży 236 gramów, a jego wersja tytanowa ma ważyć jeszcze mniej - 190 gramów.

Na razie Infinity Pedal jest jedynie w fazie projektu - pomysłodawca szuka funduszy przez portal Kickstarter na jego wdrożenie do produkcji. Potrzeba 85 tys dolarów. Każdy, kto zaoferuje minimum 129$ otrzyma parę nowych pedałów - jeśli oczywiście produkcja dojdzie do skutku.

 

(full) Infinity Pedal -infinity_pedal_4.jpg

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!