Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Licznik rowerowy w okularach?

Licznik rowerowy w okularach?

Data: 2012-11-10
Źródło: Informacja własna

Amerykański producent okularów - Oakley zaprezentował narciarskie gogle z wbudowanym ekranem wyposażonym w moduł GPS oraz Bluetooth. Co to ma wspólnego z rowerami? Na razie nic, ale wg nas pokazuje kierunek w którym w przyszłości mogą podążyć liczniki rowerowe oraz nawigacja.

Oakley AirwaveGogle Oakley Airwave, bo o nich mowa posiadają w dolnej prawej części mały monitorek - wielkości paznokcia, który - jeśli chodzi o ilości informacji - jest ekwiwalentem normalnego monitora 14-calowego oglądanego z odległości 1,5 metra. Monitor współpracuje z urządzeniami z systemami Android i iOS. Dzięki temu wystarczy na swój telefon (a właściwie smartfon) pobrać odpowiednią aplikację, która poprzez Bluetooth połączy się z goglami i będzie wyświetlała informacje na ekranie w goglach. Poza samym pomysłem umieszczenia monitora w goglach rewolucją jest właśnie ta możliwość łączenia się z urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu uzyskujemy praktycznie nieograniczone możliwości przesyłania informacji do okularów. Od najprostszych takich jak prędkość i inne parametry jazdy, poprzez informacje o nachyleniu stoku, wysokości wykonanych skoków, po... czytanie smsów i obserwowaniu bieżącej pozycji na mapie.

Oakley AirwaveKosztujące 600$ (ok. 2000 zł) okulary zostały stworzone w kooperacji z firmą Recon Instruments, która wykonała ekran. Sterowanie tym wynalazkiem odbywa się za pomocą specjalnej konsoli mocowanej na nadgarstku w kształcie zwykłego zegarka.

Możliwości nowego gadżetu obejmują także komunikację z naszym kolegą - także wyposażonym w gogle Oakley Airwave - dzieki czemu możemy na bieżąco sprawdzać na mapie gdzie się on znajduje.

Bardzo wysoka cena z pewnością nie przyczyni się do wysokiej popularności nowego systemu prezentacji danych. Warto jednak zapamiętać ten moment - bo być może w przyszłości liczniki rowerowe oraz GPSy właśnie w okularach będą nam prezentowały informacje. Brzmi jak science fiction?, a kto kiedyś przypuszczał, że w 2012 roku w sklepie będzie można było kupić gogle rodem z filmów o pilotach myśliwców bojowych?

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!