Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Garmin Varia Vision - okulary z monitorem dla rowerzystów

Garmin Varia Vision - okulary z monitorem dla rowerzystów

Data: 2016-03-05
Źródło: Informacja własna

Garmin - producent znany z urządzeń do nawigacji GPS na rok 2016 zaprezentował  Varia Vision - maleńki monitor montowany do okularów dedykowany dla rowerzystów.

Garmin Varia VisionDzięki niemu na bieżąco - podczas jazdy - mamy podgląd na różne dane dotyczące np prędkości, odległości, informacji nawigacyjnych czy przychodzących połączeniach na telefon komórkowy.

Nie tak dawno pisaliśmy o Raptor - okularach HUD dla rowerzystów w których informacje są wyświetlane bezpośrednio na szybie. Garmin Varia Vision mają inną zasadę działania - po pierwsze to sam układ wyświetlający, który możemy doczepić do naszych okularów. Po drugie dane są wyświetlane na mikroskopijnym ekraniku, który znajduje się w dolnej części prawego okularu, tuż przed szybą okularu.

Garmin Varia Vision

Informacje bezprzewodowo są przesyłane z innych urządzeń Garmina kompatybilnych z Varia:

  • GPS: Edge® 520 i 1000
  • Radar ostrzegający przed innymi pojazdami: Varia™ Rearview Radar
  • GPS +  monitor pracy serca: vívoactive® HR

Telefony komórkowe mogą się kontaktować ze Garmin Varia Vision za pomocą protokołu Garmin Varia Vision. Listę kompatybilnych urządzeń znajdziemy na stronach Garmina.

Ekrany danych można dostosować do swoich potrzeb i śledzić wybrane parametry jazdy, wskazówki nawigacyjne wraz z dystansem do skrętu, nazwami ulic i strzałkami wskazującymi kierunek jazdy.

Najciekawiej wygląda współpraca Varia Vision z Varia Rearview Radar. Czujnik zamontowany pod siodełkiem monitoruje sytuację za naszymi plecami. Informacja o zbliżającym się z tyłu pojeździe jest wyświetlana w okularach. Można powiedzieć, że taki zestaw to supernowoczesne lusterko wsteczne dla rowerzysty!

Urządzenie waży 29 gramów, a akumulator starcza na 8 godzin pracy.

Wyświetlacz Varia Vision będzie dostępny w sprzedaży w Polsce w 1 kwartale 2016 roku. Cenę urządzenia określono na 400 euro.


Garmin Varia Vision
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!