Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > WiM + Romet = Romet Rental System - nowy operator rowerów miejskich

WiM + Romet = Romet Rental System - nowy operator rowerów miejskich

Data: 2015-04-17
Źródło: Informacja własna

Arkus&Romet Group włącza w swoją strukturę firmę WiM System – producenta bezobsługowych wypożyczalni rowerów miejskich, czego efektem jest powstanie nowej firmy o nazwie Romet Rental Systems. Największy gracz na rynku jednośladów w Polsce zapowiada włączenie się do rywalizacji w tym szybko rosnącym segmencie.

Romet Rental System

Firma oficjalnie poinformowała o powiększeniu grupy kapitałowej Arkus&Romet o rzeszowski WiM System – polskiego producenta i operatora wypożyczalni rowerów. Tym samym na rynku pojawił się poważny gracz z polskim kapitałem, który zamierza powalczyć o ten rozwojowy, wspierany przez unijne fundusze sektor, z pozostałymi dwoma konkurentami  z zagranicy – niemieckiego Nextbike i francuskiego BikeU.

„Uważnie obserwujemy rynek rowerowy i branże pokrewne – naszej uwadze nie uszło więc rosnące zapotrzebowanie miast i inwestorów prywatnych na takie usługi. To rynek z ogromnym potencjałem, a inwestycja w tym segmencie jest dla nas naturalnym wyborem, spójnym z realizowaną od początku strategią rozwoju firmy, która przewiduje m.in. inwestowanie w Polsce i  w polskie marki. Doskonale znamy rynek rowerowy i wiemy, czego oczekują klienci – połączenie tej wiedzy z know-how WiM System w zakresie wdrażania i obsługi stacji wypożyczania rowerów daje nam podstawy do skutecznego działania na nowym rynku” - mówi Grzegorz Grzyb Wiceprezes Arkus&Romet Group.

Nie tylko rowery  miejskie

Romet Rental Systems – pod taką nazwą będzie działać sieć wypożyczalni połączonych sił Arkus&Romet i WiM System – zaproponuje polskim miastom i inwestorom prywatnym ofertę wyróżniającą się na tle konkurencji. Obecnie funkcjonujący system zostanie przystosowany do obsługi wszystkich typów rowerów - nie tylko miejskich, ale też trekkingowych, szosowych, dziecięcych, a nawet MTB.

Romet Rental SystemRomet Rental System

Połączenie sił z doświadczonym producentem automatycznych wypożyczalni rowerów w zamierzeniu ma doprowadzić do rozwoju komplementarnej oferty, wykorzystując atuty obu firm. „Jako producent jesteśmy w stanie profesjonalnie obsłużyć systemy Romet Rental w pakiecie full service – zarówno pod kątem bogatego, dostępnego „od ręki” asortymentu, jak również profesjonalnej obsługi serwisowej” – podkreśla Grzegorz Grzyb z firmy Arkus&Romet. Dużym atutem możliwości, jakie oferuje Romet Rental Systems  w porównaniu do konkurencji jest to , że jako jedyni  w Polsce udostępnią klientom wzorując się na światowych przykładach nową usługę: możliwość wypożyczania małych pojazdów elektrycznych.

Romet Rental System

Arkus&Romet Group zapowiada strategię szerokiego wejścia Romet Rental Systems na rynek i aktywny udział w przetargach publicznych, jak również przygotowanie konkurencyjnej oferty dla inwestorów prywatnych. W planach jest m.in. wprowadzenie usługi bezobsługowej wypożyczalni rowerów za granicą przez obecną sieć partnerów biznesowych. Na tych rynkach już teraz jest znacznie większe zapotrzebowanie na stacje ładowania i rowerów i pojazdów elektrycznych.

Obecnie WiM  działa w Toruniu i Rzeszowie, gdzie posiada 270 rowerów, a kolejne 120 wdroży w ciągu miesiąca oraz wypożyczalnie rowerów w Modlinie, gdzie posiadamy 40 rowerów w systemie i są to rowery górskie senior i junior.  Plany rozwoju tej infrastruktury są jednak znacznie ambitniejsze – połączone siły obu wyspecjalizowanych w swoich dziedzinach firm mają przynieść efekt w postaci wprowadzenia na rynek kilku, a może nawet kilkunastu tysięcy rowerów rocznie.

Romet Rental System
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!