Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Medano 2010 - nowa propozycja firmy Zasada Rowery

Medano 2010 - nowa propozycja firmy Zasada Rowery

Data: 2009-09-10
Źródło: Informacja własna

Jak już informowaliśmy na polskim firmamencie branży rowerowej pojawiła się nowa marka rowerowa - Medano », której właścicielem jest wieluńska fabryka rowerów "Zasada-Rowery".

Na targach rowerowych mieliśmy okazje przyjrzeć się nowej kolekcji. Premierowe modele kolekcji MEDANO® obejmują sześć linii rowerów. Poniżej prezentujemy jak sam producent określa przeznaczenie każdej z nich:

Medano Vanity to seria rowerów przeznaczonych do szybkiego przemieszczania się po mieście. Funkcjonalność tych modeli nie jest zakłócana przez zbędne podczas jazdy szosowej wyposażenie. Ciekawa stylistyka tej linii wyróżnia się na tle urbanistycznej przestrzeni miasta.

Medano Beyond to typowe rowery turystyczne przeznaczone na dłuższe wycieczki, jak chociażby dwutygodniowa wyprawa wzdłuż wybrzeża, czy weekendowe wypady za miasto. Beyond to modele wielobiegowe z wyposażeniem gwarantującym funkcjonalność i wygodę.

Medano Artist powstały w oparciu o wzornictwo typowych kalifornijskich cruiserów, jednak w przeciwieństwie do pierwowzoru, przeznaczone są do jazdy po miejskich ulicach i chodnikach. Rowery tej linii z założenia mają być piękne i komfortowe. W tym celu zostały wyposażone w szeroką kierownicę i wygodne sprężynowe siodełko.

Medano Urbico to rowery miejskie. Są idealnym środkiem transportu do pracy, na zakupy, czy do klubu. Niepowtarzalny kształt ramy sprawi, że na tym rowerze będziesz wyglądać wyjątkowo.

Medano Couatour to rower crossowy, przeznaczony do jazdy po obrzeżach miasta, wyposażony wyłącznie w niezbędne komponenty. Opony o specjalnej charakterystyce zwiększają komfort jazdy po nierównych, podmiejskich drogach.

Medano Locomo to typowy składak. Docenią go Ci, którzy lubią odpoczywać dynamicznie. Jest idealny do zabrania na jacht czy do bagażnika niewielkiego samochodu. Dlatego z Locomo droga nigdy się nie kończy.

Medano elektryczne - prototyp
Nazwa nowej marki Medano pochodzi od miasta leżącego w południowej części wyspy Teneryfy, i jak mówi dyrektor Bartosz Jakubowski z firmy Zasada-Rowery będzie ona skierowana do nico zamożniejszej części klientów niż dotychczasowa kolekcja Maxim. Granicą cenową będzie poziom ok 1300 zł - w tej cenie będzie najdroższy model Maxima i najtańszy Medano.

Nowa kolekcja rowerów nam się podoba, za wcześniej jednak mówić o szansach powodzenia nowego projektu - wszystko zależy od zaproponowanych cen. Na pewno nie będą one niskie. Już teraz można powiedzieć, ze Medano Artist bedą konkurować z amerykańską marką Electra a Medano Urbico ze znanym producentem składanych rowerów Dahonem. Obie firmy są na polskim rynku obecnie od wielu lat i zyskały sobie całkiem sporą rzeszę miłośników. Walka może być ciekawa, biorąc pod uwagę że najtańszy model składanego roweru Dahon kosztuje 1300 zł - tyle samo ile najtańszy model nowej marki Medano.

Ciekawostką pokazana na targach Eurobike był model elektryczny, który firma Zasada chce włożyć do swojej kolekcji w przyszłym roku. Na razie mogliśmy oglądać tylko prototyp.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!