Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Merida O.NINE - nowy wymiar kolarstwa górskiego

Merida O.NINE - nowy wymiar kolarstwa górskiego

Data: 2010-12-21
Źródło: Informacja własna

Merida O.NINE to rower aktualnego mistrza świata XC Jose Hermida z Multivan Merida Biking Team. Przy pracy nad O.NINE główny projektant, Juergen Falke, wyznaczył sobie trzy podstawowe kryteria: niską wagę, dobrą sztywność i wysoki komfort jazdy. Kluczowym elementem jest rama. Dzięki zastosowaniu technologii Double Chamber oraz odpowiedniemu połączeniu elementów karbonowych z aluminiowymi, udało się uzyskać ramę o wadze 0,9 kg! (w zalezności od rozmiaru)

Od samego początku projekt nowego O.NINE konsultowany był z zawodnikami z MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM. Dodatkowo korzystano z pomocy Holgera Krausse - specjalisty w zakresie techniki samochodowej z Politechniki w Esslingen. Dzięki jego badaniom udało się wyselekcjonować fragmenty ramy, które najbardziej narażone są na obciążenia i dodatkowo wzmocnić je bez zwiększania wagi całej ramy.

Pierwsze jazdy próbne odbywały się na aluminiowych modelach. Ich wytrzymałość sprawdzali najlepsi sportowcy zespołu MULTIVAN MERIDA BIKING TEAM. Po dokonaniu niezbędnych poprawek, na Tajwnie powstał model testowy. Nowy O.NINE poddany został próbom bezpieczeństwa Meridy, które są duże wyższe niż przyjęte ogólnoświatowe standardy. Dopiero po pozytywnym zakończeniu badań, ruszyła masowa produkcja. Tak narodził się nowy O.NINE.

Niemiecki magazyn „Bike” już po pierwszych testach okrzyknął Merida O.NINE "najszybszym wyścigowym hardtailem". Niezwykłe parametry, które udało się uzyskać, sprawiają, że pojazd bez problemu wchodzi w ostre zakręty. Ten agresywny model posiada też ogromny potencjał zjazdowy bez odczuwalnych drgań dla kolarza. Jego nieokiełznany charakter łagodzi delikatna, jak na design teamowy, grafika. Powoduje to, że rower staje się jeszcze bardziej indywidualny, a przy tym doskonale wyróżnia się na tle pozostałych jednośladów.

Dystrybutor - Merida Polska www.meridarowery.com.pl

Ceny roweru

  • Merida O.NINE Team-D - 22.999 PLN
  • Merida O.NINE 5000-D - 19.999 PLN
  • Merida O.NINE 3000-D - 9.999 PLN


Tagi: Merida , o , nine
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!