Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Merida REACTO - Ferrari w jednośladowym wydaniu

Merida REACTO - Ferrari w jednośladowym wydaniu

Data: 2010-11-16
Źródło: Informacja własna

Tajwańska firma Merida przedstawiła swój najnowszy model na rok 2011 roweru szosowego: Reacto.

Jak twierdzo główny niemiecki konstruktor firmy - Jurgen Falke: Reacto to prawdziwe arcydzieło - połączenie doskonale dopracowanego projektu z piękną linią oraz wyglądem. Jego nazwa - Reacto (od angielskiego "reaction") - oznacza reakcję roweru na każdy impuls - bez kompromisów i utrudnień dla kolarza. Pozwala to precyzyjnie kierować rowerem nawet w trudnych technicznie warunkach.

Jurgen Falke razem z testerami z Multivan Merida Biking Team skupili się na maksymalnym zmniejszeniu wagi, przy jednoczesnym utrzymaniu jego prawidłowej sztywności oraz na zwiększeniu komfortu jazdy na każdym rodzaju nawierzchni. Nacisk położono szczególnie na dwa elementy: widelec oraz rurę sterową ramy. Zastosowana w nich technologia pomogła zmniejszyć wagę ramy do niecałego 1 kg i poprawić sztywność do maksimum - ponad 100 Nm! Model Reacto wyposażony został w aerodynamiczną sztycę opartą na technologii S-FLEX. Do jej budowy, po raz pierwszy, wykorzystano biowłókna, które w połączeniu z kompozytem karbonowym oraz mieszanką włókien szklanych i kevlarowych dobrze pochłaniają wszelkie wibracje. Aerodynamiczne rury pozwoliły również na wprowadzenie linek przerzutek do ich wnętrza.

Ze względu na aerodynamiczne cechy roweru do jazdy na czas można powiedzieć, że udało się uzyskać połączenie roweru szosowego z czasowym. Wyjątkowa sztywność i wspaniałe właściwości aerodynamiczne stworzyły „maszynę” idealną do osiągania maksymalnych prędkości. Nie bez powodu na szosowych modelach Meridajeżdżą najlepsi zawodnicy polskiego kolarstwa CCC Polsat Polkowice.

Jurgen Falke tak podsumowuje wynik ciężkiej pracy całego zespołu: "Reacto(…) ten rower to Ferrari wśród rowerów szosowych".

Cena roweru: Merida Reacto 909-20: 25 tysięcy złotych

Tagi: Merida , reacto , s-flex
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!