Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Na Dolnym Śląsku rower w pociagu za darmo

Na Dolnym Śląsku rower w pociagu za darmo

Data: 2014-01-23
Źródło: Informacja własna

Koleje DolnośląskieOd nowego roku Koleje Dolnośląskie znacząco obniżają opłatę za przewóz rowerów. Nowa cena wynosząca tylko 1 zł będzie obowiązywała niestety tylko na wybranych trasach:

  • Jelenia Góra - Zgorzelec
  • Legnica - Kłodzko
  • Wrocław-Świdnica
  • Kłodzko - Kudowa-Zdrój
  • Kłodzko - Wałbrzych
  • Wrocław - Wałbrzych - Jelenia Góra - Szklarska Poręba

Na pozostałych relacjach obowiązuje normalna opłata za przewóz roweru wynosząca 7 zł.

Nowa politykę względem rowerzystów przedstawiciele tłumaczą: - Na niektórych odcinkach, gdzie występują zwiększone potoki pasażerów, którzy podróżują z nami do pracy i szkoły (np. między Pieńskiem a Zgorzelcem, czy między Trzebnicą a Wrocławiem) spotkaliśmy się niestety ze skargami podróżnych z biletami miesięcznymi, którzy mieli pretensje o zajmowanie miejsca przez rowery przy dużej ilości podróżujących na stojąco....

Dlatego, przyjęliśmy rozwiązanie kompromisowe. Jednorazowy przewóz roweru po promocyjnej cenie oferujemy na trasach o charakterze turystycznym, gdzie warunki przewozowe pozwalają na bezproblemowy przewóz dużej ilości rowerów.

Natomiast tym z Państwa, którzy często korzystają z przewozu roweru, np. z Trzebnicy do Wrocławia, proponujemy sieciowy bilet miesięczny na rower.

Taki bilet kosztuje 60 zł (równowartość niecałych 9 "zwykłych" dopłat 7 zł za rower...). Nie trzeba do niego dokupywać biletu miesięcznego dla siebie (można go na przykład łączyć z kilkoma biletami jednorazowymi - za każdym razem w innej relacji). Jest ważny na wszystkie pociągi osobowe KD i wszystkie kategorie pociągów Przewozów Regionalnych (REGIO, IR, RE) w całym kraju. Miesięczny bilet na rower można zakupić zarówno u obsługi naszych pociągów, jak i w kasach biletowych KD i PR."

Magda Mokrzan

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!