Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Nextbike - operator rowerów miejskich przejęty przez agencje reklamową

Nextbike - operator rowerów miejskich przejęty przez agencje reklamową

Data: 2013-05-22
Źródło: Informacja własna

Nextbike logoFirma Nextbike - operator rowerów miejskich we Wrocławiu, Warszawie, Opolu i Poznaniu została przejęta przez agencję reklamową CAM Media z Warszawy.

CAM Media nabyło 75% akcji polskiej spółki Nextbike od niemieckiej firmy Nextbike GmbH. Nie jest znana kwota transakcji, ale nieoficjalnie mówi się o zaledwie 1 mln zł.

Nowy właściciel firmy chce wykorzystać rowery miejskie jako nośnik reklamy rozszerzając swoją ofertę. Strategia ta jest zgodna z trendami w innych krajach gdzie to właśnie agencje reklamowe są operatorami rowerów miejskich. Największy i uznawany za najlepszy system wypożyczalni rowerów w Paryżu - Velib jest operowany przez agencję reklamową JC Decaux. Firma ta wdrożyła swój system roweru miejskiego pod nazwą Cyclocity w ponad 25 miastach w Europie (z Velib na czele). Największy konkurent - amerykańska firma medialna Clear Channel prowadzi wypożyczalnie w około 8 miastach. Największy system - Bicing jest wdrożony w Barcelonie.

Więcej o rowerach miejskich w Europie przeczytasz w artykule Rower Miejski - wypożyczalnia rowerów »

 

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!