Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Otwarto kolejny odcinek szlaku Green Velo - w Białymstoku

Otwarto kolejny odcinek szlaku Green Velo - w Białymstoku

Data: 2015-10-05
Źródło: Informacja prasowa

Peleton rowerzystów, konkursy i pokazy, to tylko część atrakcji jakie towarzyszyły otwarciu fragmentu szlaku Green Velo w Białymstoku. W Miejscu Obsługi Rowerzysty u zbiegu ulic. Świerkowej i Zwierzynieckiej nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi, po którym ruszył rajd rowerowy. Kilkuset rowerzystów przejechało pętlą wokół miasta.

Otwarto kolejny odcinek szlaku Green Velo - w Białymstoku

W centrum Białegostoku, przy budynku Centrum Nowoczesnego Kształcenia Politechniki Białostockiej, stanęło w piątek (2 października) "Miasteczko rowerowe". To w nim i w pobliskim Miejscu Obsługi Rowerzysty odbyło się uroczyste otwarcie liczącego około 170 km, oznakowanego i gotowego odcinka szlaku Green Velo. Rowerzyści mogą już planować na nim swoje wycieczki. Przygoda z Green Velo w województwie podlaskim może się rozpocząć w Supraślu, skąd trasa prowadzi do Białegostoku i dalej przez Barszczewo do Choroszczy, Rzędzian i Tykocina. Na tym odcinku nie braknie malowniczych widoków, atrakcji turystycznych, a zmęczeni będą mogli odpocząć w jednym z siedmiu Miejsc Obsługi Rowerzysty.

Otwarto kolejny odcinek szlaku Green Velo - w Białymstoku

W stolicy województwa podlaskiego istnieje 100 km ścieżek rowerowych. Częścią z nich poprowadzono łączniki Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, który w tym Województwie rozciąga się na długości ponad 600 kilometrów. - Pod względem długości trasy jesteśmy liderem projektu - podkreśliła podczas otwarcia Anna Naszkiewicz, członek zarządu województwa podlaskiego. Jak dodała - to przepiękne miejsca, w których można przeżyć prawdziwie rowerową przygodę.

Otwarto kolejny odcinek szlaku Green Velo - w Białymstoku

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!