Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Sigma 2016 - nowa lampka tylna Nugget Flash z soczewką Fresnela

Sigma 2016 - nowa lampka tylna Nugget Flash z soczewką Fresnela

Data: 2015-10-04
Źródło: Informacja własna

W kolekcji Sigma 2016 pojawiła się nowa tylna lampka o bardzo wysokiej jasności i dużym kącie świecenia dzięki soczewce Fresnela.

Sigma Nugget Flash 2016Sigma Nugget Flash jest niewielką lampka mocowaną za pomocą gumowego uchwytu do sztycy siodła posiadającą diodę o mocy 0,5 W. Najważniejszą jej cechą jest zastosowana soczewka Fresnela która rozprasza czerwone światło tak, że zapewnia widoczność w zakresie 220°. Moc lampki jest na dyle duża, że jest widoczna z 400 metrów.

Sigma Nugget Flash 2016

Co to jest soczewka Fresnela? Została ona skonstruowana w 1822 r.przez Augustina-Jeana Fresnela i składa się z koncentrycznych pierścieni będących pocienionymi fragmentami soczewki. Jest ona cieńszą i lżejszą wersja tradycyjnej soczewki - co widać na rysunku (po lewej soczewka Fresnela, po prawej tradycyjna).

Sigma Nugget Flash 2016

Soczewkę Fresnela każdy z nas nie raz mógł zobaczyć w formie naklejonego prostokąta na tylną szybę samochodu - w celu wykluczenia "martwego pola". Jest ona także używana jako... duża lupa powiększająca o wiele mniejszej masie i grubości niż tradycyjna - ze szkła.

Sigma Nugget Flash 2016

Sigma Nugget Flash waży zaledwie 24 gramy, działa do 8 godzin na wbudowanym akumulatorze litowo-jonowym, który jest ładowany ze złącza mico-USB (a nie mini-USB, co jest zaletą).

Dioda informuje użytkownika, gdy poziom naładowania akumulatora spadnie poniżej 2 godzin działania - wtedy warto podłączyć ja do prądu. Czas ładowania wynosi 2 godziny.

Sigma Nugget Flash 2016

Lampka posiada także mocowanie do paska.

Sigma Nugget Flash 2016

Sigma Nugget Flash 2016
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!