Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > OutBraker - modulator, który zabezpieczy koło przed zablokowaniem

OutBraker - modulator, który zabezpieczy koło przed zablokowaniem

Data: 2015-10-10
Źródło: Informacja własna

Od czasu gdy do powszechnego użycia w rowerach weszły hamulce tarczowe dla części użytkowników problemem może być ich duża skuteczność działania. Łatwiej jest zablokować nawet słabszej jakości tarczówkę niż klasyczny hamulce szczękowy.

Rozwiązaniem tego problemu może być koreański modulator OutBraker, którego zadaniem jest redukowanie siły z jaką naciskamy na klamkę hamulca tak aby nie było możliwe zablokowanie tarczy pomiędzy klockami zacisku. OutBraker najbardziej przyda się oczywiście w przednim hamulcu - to jego zablokowanie jest najgroźniejsze i grozi przewrotką przez kierownicę (tzw. OTB - Over The Bar).

OutBraker

Urządzenie jest montowane pomiędzy korpusem dźwigni hamulcowej a linką i pośredniczy w przekazywaniu ciśnienia oleju pomiędzy tłoczkami klamki i zacisku redukując ją do odpowiedniej wartości.

OutBraker

Do regulacji siły z jaką będzie działać nasz hamulec służy specjalny pięciokątny klucz. Specjalnie nie zastosowano tutaj standardowego sześciokątnego klucza typu imbus aby tylko właściciel urządzenia mógł zmienić ustawienia.

OutBraker

OutBraker jest dostosowany do rowerów górskich oraz szosowych i działa zarówno z olejem mineralnym jak i DOT. Waży 39 gramów.  Wynalazek jest chroniony sześcioma patentami.

OutBraker

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!