Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Rowerowa kanapka czyli Sandwichbike

Rowerowa kanapka czyli Sandwichbike

Data: 2014-01-09
Źródło: Informacja własna

SandwichbikeNa największych targach rowerowych Erurobike 2013 zwróciliśmy uwagę na ciekawy pomysł roweru wykonanego na zasadzie kanapki - co zresztą sugeruje jego nazwa - Sandwichbike.

Tak na prawdę prototyp tego roweru został zaprezentowany już w 2006 roku przez holenderskiego projektanta Bastena Leijha. Droga do ostatecznego produktu trwała aż 7 lat - dopiero 1 grudnia 2013 roku Sandwichbike pojawił się w holenderskich sklepach w cenie 800 euro, a od kilku dni możliwość kupienia mają także klienci z całego świata.

SandwichbikeGłówną cechą wyróżniającą ten rower spośród innych podobnych konstrukcji jest fakt, że po zakupie otrzymujemy pudełko (o wymiarach 94 cm x 70 cm x 24 cm) z częściami - dokładniej mówiąc z 50 elementami, które musimy sobie sami złożyć. Zupełnie jak mebel z Ikei. Podobno może to zrobić każdy w 45 minut.

Rama i przedni widelec Sandwichbike jest wykonana z drewna (sklejki) bukowego. Wszystkie elementy są ze sobą połączone za pomocą aluminiowych łączników.Rower posiada jednorzedowy napęd ze stalowym - oczywiście łańcuchem oraz koła na aluminiowych obręczach z oponami Schwalbe 26" Big Apple.

Wadą roweru jest tylko jeden rozmiar ramy (M - 51 cm) oraz dosyć spora waga wynosząca 16 kg.

SandwichbikeSandwichbikeSandwichbikeSandwichbikeSandwichbikeSandwichbikeSandwichbike
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!