Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Powerade MTB Marathon 2008 - Bardo, zaproszenie.

Powerade MTB Marathon 2008 - Bardo, zaproszenie.

Data: 2008-05-09
Źródło: Informacja własna

To będzie pierwszy w tym roku prawdziwy maraton. Liczący ponad 80km dystans Giga zostanie przeprowadzony na jednej, długiej rundzie. Sceneria Gór Bardzkich to idealne tło dla zmagań zawodników rywalizujących o punkty klasyfikacji generalnej oraz Pucharu Polski.

Trzecia eliminacja Powerade MTB Marathon 2008 jest pierwszym w tym roku maratonem, który zostanie przeprowadzony według międzynarodowych standardów. Oddzielna trasa dystansu Giga, osobne starty poszczególnych dystansów, długość (nieco ponad 80km) i przewyższenie (ponad 2500m) to elementy, które od teraz będą wyróżniały serię MTB Marathon. Znane z najlepszych europejskich maratonów zwyczaje za sprawą G&G Promotion docierają także do Polski.

W malowniczym, leżącym na skraju Kotliny Kłodzkiej Bardzie maratończycy będą gościli już po raz drugi. Wcześniej zawody startowały tam w 2006r, ale okolice Gór Bardzkich i Gór Złotych są dobrze znane miłośnikom kolarstwa górskiego z imprez organizowanych w Złotym Stoku oraz z wyścigu etapowego Bike Chaleenge. Typowe dla tego rejonu szutrowe i kamieniste, leśne drogi to idealny wręcz teren do przeprowadzenia długodystansowych zawodów mtb. Gęsta sieć turystycznych szlaków pieszych i rowerowych dodatkowo ułatwia wytyczenie ciekawej i wymagającej trasy. Dla maratończyków przygotowano trzy dystanse: królewski Giga (80km, 2600m przewyższenia, start o godz. 10.00), średni Mega (48km, 1550m przewyższenia, start godz. 11.00) oraz najłatwiejszy Mini, proponowany dla początkujących (20km, 700m przewyższenia, start godz. 11.00).

Organizatorzy poza sprawdzonym podczas poprzedniej eliminacji standardem, czyli obsługą i pomiarem czasu na najwyższym poziomie (z wynikami przychodzącymi w postaci SMS na numer zawodnika w kilka minut po minięciu linii mety) przygotowali kilka niespodzianek. Na żądnych dodatkowych kalorii uczestników dystansu Giga czekać będzie dodatkowy bufet - niespodzianka w stylu czeskim (z prowiantem niespotykanym na klasycznych maratonowych punktach odżywczych). Z kolei dla hardcorowców, którym niestraszny jest rwący nurt górskiego potoku przygotowano coś ekstra: przejście przez rzekę na kilkaset metrów przed metą. Dla mniej zdeterminowanych będzie poprowadzony objazd szosą.

Maraton w Bardzie to, obok eliminacji serii Powerade MTB Marathon, trzecia runda Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że będzie to pierwszy pełnowartościowy maraton w tym cyklu. Choć na starcie zabraknie przygotowującego się do etapówki MTB Trophy Andrzeja Kaisera, można spodziewać się na starcie czołówki polskich maratończyków.

Powerade MTB Marathon to jedna z najważniejszych serii maratonów rowerowych w kraju. Podczas organizowanych przez firmę G&G Promotion imprez rokrocznie rywalizują czołowi polscy kolarze górscy a swoją pasję realizują tysiące amatorów. W sezonie 2008 na cykl Powerade MTB Marathon składa się 9 eliminacji a do klasyfikacji generalnej zaliczanych jest pięć najlepszych rezultatów. Sponsorami nagród przyznawanych najlepszym zawodnikom oraz losowanych wśród wszystkich, którzy ukończą zmagania są m.in. firmy Specialized, DT Swiss, XBOX 360, Velo, Garmin, Fulcrum, No Flat's, Camelbak, Thule, Kross i wiele innych. Łączna wartość nagród to 317,500PLN. W czasie zawodów w miasteczku sportowym swoje stoiska zaprezentują przedstawiciele sprzętu sportowego a poczynania maratończyków będzie można śledzić dzięki nowatorskiemu systemowi Uni-Net. Elektroniczny pomiar czasu przeprowadzi firma Sportchallenge.

Informacje o maratonie:

Data:sobota, 10.05.2008 r.
Start:11:00 / 11:00 / 10:00
Dystans:20 km / 48 km / 80 km
Przewyższenia:691 m / 1558 m / 2592 m
Najwyższy punkt:750 m n.p.m.
Trudność: (1 - 6):3
Charakterystyka: Trasa techniczna, średnio trudna, wymagająca ogólnego przygotowania kondycyjnego, w przeważającej części podłoże szutrowe, leśne dukty, miejscami kamienie (zjazd "Drogą Krzyżową").
Zalecane ogumienie: średni, sprawdzony protektor
Biuro zawodów: Stadion sportowy przy szkole podstawowej, ul. Polna.

PROGRAM ZAWODÓW:

Dzień I - (09.05.2008, piątek):

godz. 14.00 - 22.00 - zapisy w Biurze Zawodów
godz. 15.00 - zapoznanie z trasą maratonu

Dzień II - (10.05.2008, sobota):

godz. 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych
godz. 10.00/11.00 - starty Maratonów, dystanse Giga (100)/ Mega (50), Mini (20)
godz. 11.30 - 15.00 - imprezy towarzyszące dla kibiców
godz. 19.00 - zamknięcie trasy Powerade® MTB Marathon 2008 na wszystkich dystansach
godz. 17.30 - 18.30 uroczysta dekoracja oraz losowanie nagród

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!