Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Rajd rowerowy w poszukiwaniu lokalnych smaków w Krainie Rowerowej na Lubelszczyźnie

Rajd rowerowy w poszukiwaniu lokalnych smaków w Krainie Rowerowej na Lubelszczyźnie

Data: 2014-08-04
Źródło: Informacja własna

Kraina Rowerowa na LubelszczyźniePrzetwory z płatków i owoców róży, kazimierski bajgiel, placuszki z miodem z mniszka z okolicznych łąk, syropy z kwiatów bzu i jaśminu, pasztet z lędźwianu, barszcz z wiśni, pierogi z bobem, soki i musy z malin albo miętus gryczany to tylko niektóre lokalne smaki jakie będą czekać na rowerzystów, którzy wybiorą się na dwudniowy „Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny” 8 i 9 sierpnia 2014 roku.

Rajd po szlakach rowerowych w okolicach Nałęczowa, Kazimierza Dolnego i Puław organizuje Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”. Organizatorzy wybrali 17 miejsc  przy szlakach Krainy Rowerowej, gdzie rowerzyści będą mogli podczas wyprawy zatrzymać się, degustować i kupić spożywcze produkty lokalne albo rękodzieło wykonane przez lokalnych artystów. Jeśli rowerzyści odwiedzą co najmniej 10 takich miejsc, będą mogli wziąć udział w losowaniu specjalnych nagród – zestawów z produktami lokalnymi.

Kraina Rowerowa na Lubelszczyźnie- „To nie tylko Rajd, ale to także Raj dla turystów. Nie słyszałem, aby kiedykolwiek w Polsce ktoś organizował taką imprezę rowerową. Chyba będziemy pierwsi. Ten rajd to nie tylko smaki, ale także piękne widoki ze skarp nad Wisłą, w dolinie Bystrej i Wieprza. Chcemy, aby poprzez nasze działania produkty lokalne, które stanowią istotny element tradycji i kultury naszego regionu stały się także ważnym czynnikiem rozwoju turystyki i gospodarki na tym terenie” – mówi Sławomir Łowczak, członek LGD „Zielony Pierścień” i promotor Krainy Rowerowej.

Wśród miejsc rekomendowanych rowerzystom do odwiedzenia podczas Rajdu są m.in.: restauracje, pensjonaty, izby tradycji, rodzinne przetwórnie i Izby Produktów Lokalnych. Tam mogą nieodpłatnie degustować niektóre produkty albo po prostu zakupić je. Wizyta w takim miejscu to także niepowtarzalna okazja spotkania się z wytwórcami. Dla chętnych przewidziane są także specjalne prezentacje lub warsztaty z udziałem samych rowerzystów.

Kraina Rowerowa przy Bursztynowym SzlaKraina Rowerowa na Lubelszczyźnieku Greenways na Lubelszczyźnie to blisko 500 km tras rowerowych prowadzących przez malownicze tereny parków krajobrazowych: Kazimierskiego i Kozłowieckiego, a także wzdłuż przełomu środkowej Wisły i pradoliny Wieprza. Przez region, na odcinku od Janowca do Dęblina, biegnie także ponad 60-kilometrowy odcinek międzynarodowego Bursztynowego Szlaku Greenways. Ekoturyści posmakują u nas wyśmienitych produktów regionalnych, spotkają autentycznych lokalnych twórców, powędrują trasami questów w poszukiwaniu skarbów, wezmą udział w imprezach kulturalnych. Region można zwiedzać także z przewodnikiem turystycznym pt. „Kraina Rowerowa przy Bursztynowym Szlaku Greenways” autorstwa Sławomira Łowczaka, wydany przy współpracy z Programem PolskaTurystyczna.pl przez Lokalną Grupę Działania "Zielony Pierścień".

Kraina Rowerowa na LubelszczyźnieUdział w Rajdzie jest nieodpłatny. Wystarczy zgłosić swój udział do 6 sierpnia br. do godz. 13.00 mailem na info@krainarowerowa.pl. Pierwszego dnia Rajdu, tj. 8 sierpnia, podczas odprawy na rozpoczęcie imprezy w Nałęczowie każdy uczestnik otrzyma specjalną mapę z zaznaczonymi obiektami do odwiedzenia. Na mapie będzie także miejsce na pieczątki. Rowerzysta otrzyma stempel w obiekcie, do którego dotrze.

Więcej szczegółów dotyczących udziału w Rajdzie, w tym regulamin, wykaz miejsc z produktami lokalnymi i kartę zgłoszeniową, można znaleźć na www.krainarowerowa.pl w zakładce „Aktualności”.

Impreza „Rajd Rowerowy po Produkt Lokalny” jest współfinansowana ze środków pomocowych Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Osi 4 LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Rajd objęty jest patronatem medialnym przez: Polskie Radio Lublin, Kurier Lubelski, Radio Puławy24, Tygodnik „Wspólnota Puławska”, Tygodnik Powiśla, Tygodnik Nasz Region.Kraina Rowerowa na LubelszczyźnieKraina Rowerowa na LubelszczyźnieKraina Rowerowa na LubelszczyźnieKraina Rowerowa na LubelszczyźnieKraina Rowerowa na Lubelszczyźnie

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!