Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Prezydent proponuje: szlaki rowerowe na wałach przeciwpowodziowych

Prezydent proponuje: szlaki rowerowe na wałach przeciwpowodziowych

Data: 2013-08-06
Źródło: Informacja własna

(full) -waly_rowerzysta_010.jpgPrezydent - Bronisław Komorowski proponuje aby ścieżki rowerowe na wałach przeciwpowodziowych były legalne. Przygotował w tej sprawie zmiany w prawie wodnym, dzięki którym rowerem będzie można jeździć po wałach.

Według dzisiejszego prawa jazda rowerem po wałach jest wykroczeniem karana mandatem. Tam, gdzie istnieją ścieżki rowerowe, lokalne władze omijają regulacje własnymi - lokalnymi rozporządzeniami.


Prezydencki projekt jeszcze w tym tygodniu ma trafić do Sejmu, gdzie posłowie zajmą się nim po wakacjach. Jest zatem szansa, że jeszcze w tym roku zmiany wejdą w życie.

Jak tłumaczy prezydencki minister Olgierd Dziekoński "Istniejące prawo jest fikcją, którą trzeba zmienić dla dobra rowerzystów.", stąd pomysł nowelizacji przepisów o wałach przeciwpowodziowych.

Nowe prawo szczególnie przypadnie do gustu władzom ośmiu nadwiślańskich województw, przez które przebiega Wiślana Trasa Rowerowa - porozumienie w tej sprawie podpiszą w najbliższą środę.

Zmiana prawa ułatwi tworzenie nowych szlaków rowerowych, na których powstanie sa zarezerwowane pieniądze z Unii Europejskiej w ramach projektów na lata 2014-2020.

W Polsce szacuje się, że jest w sumie 1600 km ścieżek rowerowych w miastach. Dla porównania Niemcy mają ponad 100 tysięcy takich rowerowych szlaków.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!