Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Safe Bike -nowy pomysł na przechowywanie rowerów

Safe Bike -nowy pomysł na przechowywanie rowerów

Data: 2015-03-20
Źródło: Informacja prasowa

Infrastruktura rowerowa istnieje już niemal w każdym większym jak i mniejszym mieście w Polsce. Są ścieżki rowerowe, wypożyczalnie rowerów miejskich, stojaki na rowery. Brakuje tylko jednego … bezpiecznego miejsca do przechowywania rowerów. Powstało jednak rozwiązanie również i na ten problem.

Safe Bike - garaż rowerowy

Safe Bike to pomysł na stabilne, odpowiednio zabezpieczone miejsce do przechowywania rowerów. Propozycja firmy ZUT Wrocław powstała na bazie doświadczeń rowerzystów, dla których rower jest głównym środkiem transportu. Jeżdżąc do pracy, czy poruszając się po mieście praktycznie zawsze muszą przypinać rowery do stojaków rowerowych, latarni i innych mocno osadzonych elementów. Nie unikną jednak tym samym ani kradzieży ani nie zabezpieczą roweru przed czynnikami atmosferycznymi. Rower nieodpowiednio przypięty szybko straci właściciela. Natomiast pozostawiając rower w deszczu na kilka godzin można być pewnym, iż wkrótce będzie wymagał szczegółowej konserwacji.

Safe Bike - garaż rowerowy

„Pomysł na to, aby tworzyć garaże rowerowe, osłonięte wiaty czy domki rowerowe nie jest nowy, gdyż to powszechna praktyka w Niemczech czy we Francji. Z racji, iż w Polsce rowerzyści stanowią coraz większą grupę społeczną postanowiliśmy więc nie wyważać otwartych drzwi, tylko pójść za przykładem krajów, w których rowery stanowią integralny element w komunikacji miejskiej”, powiedział Maciej Maliszewski, właściciel ZUT Wrocław, firmy produkującej garaże rowerowe.

Safe Bike - garaż rowerowyZ tego projektu skorzystał firma deweloperska budująca infrastrukturę dla nowego Dworca Głównego PKP w Poznaniu . Boksy rowerowe zostały wstępnie ustawione w pobliżu świeżo wyremontowanego dworca, a następnie przemieszczone w inną okolice miasta. Kilkoro właścicieli prywatnych posesji również skorzystało z oferty.
Bez wątpienia zaletą oferty jest fakt, iż jest ona indywidualnie konstruowana pod życzenie klienta. Do dyspozycji jest szeroka gama jedno lub wielostanowiskowych boksów rowerowych, wiaty rowerowe zamknięte i otwarte, jak i garaże rowerowe przygotowane dla domów jednorodzinnych. Garaże mogą być zamykane na kłódki, na zamki, na karty z elektroniczną kontrolą dostępu, jak i mogą być zasilane bateriami solarnymi.

Safe Bike - garaż rowerowy

Propozycja Safe Bike ma szansę sprawdzić się zarówno w mieście, jak i na osiedlach przy urzędach, dworcach, szkołach. Pełna oferta znajduje się na stronie www.garazrowerowy.pl

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!