Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Yerka - połączenie roweru z U-lockiem trafi do produkcji

Yerka - połączenie roweru z U-lockiem trafi do produkcji

Data: 2015-03-19
Źródło: Informacja własna

Niezwykły pomysł trójki studentów z Chile połączenia ramy roweru z zapięciem typu U-lock zdobył fundusze na portalu finansowania społecznościowego pozwalające na wdrożenie produkcji w życie.

Wystarczyło tylko 9 dni i projekt osiągnął zakładany pułap 50 tys. dolarów . Co ciekawe 92 osoby z 178 wybrało najdroższą opcję deklarując wpłatę aż 400$. Za to mają otrzymać gotowy rower - już w październiku 2015 roku.

(full) Yerka - rower z wbudowanym zabezpieczeniem-yerka_02.jpg

Pomysł jest bardzo innowacyjny - zakłada wykorzystanie fragmentu ramy rowerowej jako zabezpieczenia rowerowego. Dolna rura ramy posiada specjalny zamek oraz zawiasy, dzięki którym zostaje przerwana. Wykorzystując sztycę podsiodłową zamykamy z powrotem trójkąt ramy mając możliwość objęcia nim stojaka rowerowego lub znaku drogowego. Jeśli złodziej będzie próbował siłowo sforsować zabezpieczenie, zniszczy ramę oraz siodełko uniemożliwiając sobie korzystanie z roweru.

(full) Yerka - rower z wbudowanym zabezpieczeniem-yerka_01.gif

Dodatkowym plusem takiego rozwiązania jest uzyskanie zabezpieczenia, które ma duży rozmiar - pozwoli przypiąć się do słupów o dużej średnicy.

(full) -yerka_04.jpg

Autorzy rozwiązania obiecują, że jeśli uzbierają 200 tys $ Yerka będzie dostępny w wersji z bezprzewodową łącznością bluetooth. Pozwoli to na otwieranie zabezpieczenia za pomocą smartfonu.

(full) Yerka - rower z wbudowanym zabezpieczeniem-yerka_03.pngKoła są zabezpieczone specjalnymi śrubami, do odkręcenia których trzeba posiadać specjalny klucz.
(full) -yerka_05.jpg

Każdy ma jeszcze szanse wesprzeć projekt na indiegogo.com

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!