Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Studenci na rowery

Studenci na rowery

Data: 2007-10-06
Źródło: naszemiasto.pl

Jak zmniejszyć korki we Wrocławiu? Najlepiej cztery kółka zamienić na dwa. Przed swoimi budynkami Uniwersytet Wrocławski postawi parkingi rowerowe. I to wszędzie tam, gdzie zażyczą ich sobie studenci.

Budując parkingi dla jednośladów i instalując nowoczesne stojaki, uczelnia razem z naszą gazetą będzie zachęcać żaków, by przesiedli się na dwa kółka i na zajęcia dojeżdżali rowerami.

Akcja ruszyła 1 października. Mamy nadzieję, że szybko przyłączą się do niej inne dolnośląskie uczelnie. Skąd ten pomysł? Bo już dziś we Wrocławiu zakotłuje się od studentów próbujących na czas dotrzeć na swoje uczelnie. Najgłośniej zaklną właściciele czterech kółek.

Rozwiązaniem byłaby przesiadka na dwa kółka. Ale i w tym przypadku nie jest łatwo. Dlaczego? Bo przed wieloma wydziałami nie ma miejsc, w których można bezpiecznie zaparkować rowery. Na Uniwersytecie Wrocławskim jest tylko jeden zadaszony parking dla jednośladów. Znajduje się w gmachu głównym. Przy budynkach poszczególnych wydziałów są tylko pojedyncze stojaki.

Czytaj dalej na stronach naszemiasto.pl
Tagi: parking , Wrocław
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!