Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Studentka AJD narysowała koło w pędzie

Studentka AJD narysowała koło w pędzie

Data: 2010-07-29
Źródło: gazeta.pl

Rowery, stojaki, znaczki... Wszystko w tej samej kolorystyce i stylu. Pracuje nad tym studentka wydziału artystycznego Akademii im. Jana Długosza. Jej projekty wykorzysta uczelnia do promowania wśród żaków zdrowego stylu życia.

Agata Orman studiuje na trzecim roku grafiki. Kiedy jej grupie zaproponowano udział w uczelnianym projekcie na "urowerowienie" studentów, aż zabłysnęły jej oczy: - Pomyślałam, że to świetny pomysł nie tylko dla Akademii, ale także dla mnie - opowiada. - I jeśli to będzie temat mojej pracy licencjackiej, ma szansę na realizację, a nie tylko na miejsce w szkolnym archiwum.

Projekt nazwano roboczo "Często-Długo-Velo" (od słów: Częstochowa, Długosz, Velocyped, czyli rower). Idea jest taka, że w przyszłości uczelnia wyposaży część studentów w rowery, zadba o miejsca parkingowe dla nich i infrastrukturę. A w porozumieniu z miastem doprowadzi do powstania ścieżek rowerowych, którymi będzie można bezpiecznie pokonać drogę z akademików do rozrzuconych po Częstochowie wydziałów AJD.

Czytaj dalej na stronach gazeta.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!