Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Instalacja rowerowa Ai Weiwei

Instalacja rowerowa Ai Weiwei

Data: 2013-02-08
Źródło: Informacja własna

 

Instalacja rowerowa Ai Weiwei we WłoszechW Galerii Continua w San Gimingnano we Włoszech można oglądać nową rowerową wystawę chińskiego artysty Ai Weiwei. Na pokaźnym stosie piętrzy się 760 sztuk jednośladów. Zostały one starannie ułożone jeden na drugim tworząc jedną zwartą rzeźbę strukturalną, którą można oglądać zarówno z zewnątrz jak i od środka. Rowery pozbawione są kierownic i siodełek, jednak w zamian poszczególne ramy zostały sczepione ze sobą co powiększyło instalację. Rzędy rowerów oglądane pod różnymi kątami stwarzają iluzję labiryntu w trójwymiarowej przestrzeni o iście matematycznej estetyce.

 

Tegoroczna wystawa nie jest pierwszą w dorobku tego chińskiego artysty. W 2011 roku zaprezentował w jednej z tajwańskich galerii wystawę pt. „Forever Bikes”. Wtedy strukturalną rzeźbę tworzyło aż 1200 rowerów – jedne zwisające z sufitu, inne sterczące wprost z podłogi jeden za drugim. Efekt struktury o matematycznej precyzji był równie piorunujący.

Instalacja rowerowa Ai Weiwei we WłoszechInstalacja rowerowa Ai Weiwei we WłoszechInstalacja rowerowa"Forever Bikes" z 2011 roku

Instalacja rowerowa Ai Weiwei we Włoszech

 

 

 Instalacja rowerowa Ai Weiwei we Włoszech

Magda Mokrzan

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!