Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Święto Wrocławskiego Rowerzysty we Wrocławiu

Święto Wrocławskiego Rowerzysty we Wrocławiu

Data: 2011-06-09
Źródło: Informacja własna

W nadchodzącą niedzielę we Wrocławiu czeka nas trzecia edycja święta pod lokalnym hasłem Święta Wrocławskiego Rowerzysty (http://rowerowy.wroclaw.pl/swieto/ »). Czeka nas wielka rowerowa parada i bajk-piknik z mnóstwem atrakcji nie tylko dla najmłodszych.

Święto Wrocławskiego Rowerzysty jest organizowane z ramienia stowarzyszenia Wrocławska Inicjatywa Rowerowa. W tym roku po raz pierwszy ogólnopolska sieć Miasta dla Rowerów zainicjowała obchody tego rowerowego dnia równolegle w innych polskich miastach. Świętować będziemy przede wszystkim nowelizację ustawy w Prawie o Ruchu Drogowym, która przybliżyła polskim rowerzystom warunki jazdy zgodnie z zachodnimi standardami. Gościem wrocławskiej imprezy, będzie gł. autorka zmian prawnych, posłanka Ewa Wolak szefowa Parlamentarnej Grupy ds. Rozwoju Komunikacji i Turystyki Rowerowej. Pojawi się również Daniel Chojnacki - Oficer Rowerowy w Urzędzie Miasta, który odpowie na wasze pytania.

Święto Cykliczne rozpoczyna wielka rowerowa parada, która staruje o 11.30 z Placu Solnego. Stamtąd rowerzyści ruszają głównymi ulicami Wrocławia w 12km trasę, która kończy się na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego, gdzie o godzinie 14.00 startuje wielki rowerowy piknik.

Na pikniku liczne atrakcje dla najmłodszych rowerzystów, jak malowanie twarzy, czy kącik plastyczny. Na najdzielniejszych czeka wielki dmuchany smok. Na tych starszych również czekają liczne konkursy, a w nich do zgarnięcia masa sprzętu, a nawet 3 rowery marki Kross. Rowery powędrują do rowerzysty najoryginalniej przebranego, przebranego za znaną postać, bądź też posiadacza najoryginalniejszego roweru.

Poza konkursami rowerzystów czekają pokazy tall bike, trial, pokaz rowerowej mody, rowerowy kabaret, a na deser odrobina muzyki. Poza tym darmowy serwis u Dr. Bike'a, testy zapięć rowerowych i punkt znakowania rowerów przez Policję.

Szczegóły i program imprezy: http://rowerowy.wroclaw.pl/swieto/ »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!