Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Szlak rowerowy przez Polskę Wschodnią

Szlak rowerowy przez Polskę Wschodnią

Data: 2011-02-07
Źródło: poranny.pl

Ponad 1,4 tys. km tras rowerowych ma powstać w pięciu regionach Polski. Projekt będzie dofinansowany z funduszy Unii Europejskiej. W powiecie hajnowskim, szlaki poprowadzą przez Czeremchę, Kleszczele, Dubicze Cerkiewne, Hajnówkę, Białowieżę i Narewkę.

Szlaki rowerowe mają połączyć województwa warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. Projekt ma się przyczynić do podniesienia atrakcyjności turystycznej wschodniej części Polski.

Wartość projektu to 50 mln euro. Na jego realizację, w ramach programu "Rozwój Polski Wschodniej”, Unia Europejska przeznaczy 85 proc. tej kwoty (10 proc. da budżet państwa, a 5 proc. samorządy).

– W połowie grudnia podpisałam porozumienie z marszałkiem Dworzańskim o realizacji projektu trasy rowerowej po Polsce wschodniej – mówi Irena Niegierewicz, burmistrz miasta Kleszczele. – Szlak będzie gotowy w latach 2013-2014. Będzie przebiegał przez pięć województw Polski wschodniej. Realizacja tego projektu ułatwi promocję walorów środowiska naturalnego i dziedzictwa narodowego, pomoże w rozwoju turystyki i rekreacji oraz w promocji samej Polski wschodniej.

Czytaj dalej na stronach poranny.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!