Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Targi Rowerowe Eurobike 2011-relacja część I

Targi Rowerowe Eurobike 2011-relacja część I

Data: 2011-09-01
Źródło: Informacja własna

Era 'twentyninera'

Po DemoDay, to czego się spodziewaliśmy stało się faktem - nadchodzi era 'twentyninera'. Praktycznie każdy znaczący producent wprowadza do swej przyszłorocznej oferty rower lub ich cala gamę (od aluminiowych hardtaili, do carbonowych fulli), na większych o cale 3 cale kolach. Co za tym idzie – producenci amortyzatorow, opon i wszelkiej masci pozostalych czesci i akcesoriow takze (chcac nie chcac) zmuszeni zostali do przestrojenia maszyn produkcyjnych o te 'przyslowiowe' 3 cale... Czy oznacza to, ze standardowe MTB na 26 calowych kolach odejdzie do lamusa? Uspokajamy – ma sie ono dobrze i jest dalej rozwijane o czym przekonalismy sie rozmawiajac m.in. z przedstawicielem Krossa. Co ciekawe – Kross prezentowal na targach Eurobike model na 'duzych kolach' juz w 2007 roku, czyli 4 lata przed calym tym 'boomem'! (pisalismy o nim tutaj: http://www.wrower.pl/wiadomosci/?news=384&title=Eurobike_2007:_Kross_2008_-_Unplugged_-_singlespeed_29er ).

Polskie akcenty

Milo jest zatem widziec, ze rodzima firma tak odwaznie stawia kroki na europejskim rynku – mamy nadzieje, ze w przyszlym roku bedzie mozna przetestowac ich nowe rowery podczas DemoDay. W tym roku, mimo zapowiedzi na stronie targow, stoisko Krossa sie nie pojawilo. Szkoda, gdyz oferta zapowiada sie ciekawie – w cenie ok. 5 tys zl przygotowany zostal hardtail na karbonowej ramie...

Gratka dla zafiksowanych

Oprocz wspomnianych 29-tek, swoje stale miejsce we Friedrichschafen maja takze przedstawiciele firm 'ostrokolowych'. W tym roku przy okazji targow po raz pierwszy odbeda sie zawody dla posiadaczy 'fix'ow' – wystartowac bedzie mogl kazdy posiadacz ostrego kola, a zawody zapowiadaja sie ciekawie, gdyz do wygrania jest 1 000 EUR oraz nagrody rzeczowe.

Jutro kolejna porcja newsow targowych – tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć z pierwszego dnia.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!