Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Targi rowerowe Eurobike - relacja część IV

Targi rowerowe Eurobike - relacja część IV

Data: 2011-09-05
Źródło: Informacja własna

Kolejny dzień targów to kolejna porcja nowinek, o których trzeba napisać. W relacjach z poprzednich dni pisaliśmy o 29-calowej i elektrycznej rewolucji, tym razem przedstawimy produkty, które nie przewrócą świata do góry nogami (kolami?), ale na pewno przydadzą się coraz szerszej rzeszy ludzi, dla których rower to główny środek transportu po mieście.

Nagrody, wyróżnienia, innowacje

Rok do roku dziesiątki producentów oraz setki produktów (w tym roku dokładnie 430 produktów z 27 krajów) ścigają się o nagrody i wyróżnienia przyznawane przez organizatorów. Wyróżnienie na Eurobike oznacza wyeksponowanie produktów w głównym hallu, dokąd kierują swe pierwsze kroki wszyscy zwiedzający (w tym oczywiście każdy z blisko 1000 dziennikarzy). Co za tym idzie, na nagrodzone produkty zwracana jest szczególna uwaga, co pociąga za sobą niekwestionowany wzrost glorii i chwały dla danej marki (lub bardziej przyziemnie - wzrost zainteresowania i potencjalnej sprzedaży). Nie mogliśmy pozwolić sobie by pominąć ten watek, dlatego poniżej przedstawiamy kilka, naszym zdaniem, najbardziej interesujących gadżetów.

Ochraniacze na buty miejskie

Każdy wie, ze buty to wizytówka człowieka... kto dojeżdża rowerem do pracy wie także, ze w deszczowe dni trzeba się niezłe namęczyć aby ta wizytówka nie pokryła sie błotnymi kropkami. Jest problem, jest i rozwiązanie - zakładamy 100% zakrywające buty (az pod kolana) ochraniacze wykonane z wodoodpornego materialu pokrytego teflonem i błoto spływa po nas jak po przysłowiowej kaczce. Dodatkowo, ich jaskrawozielony kolor oraz odblaskowe wstawki rozświetla nadchodzące, szarobure jesienne poranki. Ten produkt naszym zdaniem na pewno sie sprawdzi w codziennym ulicznym boju.

Rowerowa marynarka

Tak jak ochraniaczom (powyżej) wróżymy powodzenie za ich uniwersalne zastosowanie dla każdego miejskiego cyklisty, tak marynarka z 'chlapaczem' trochę nas zaskoczyła wśród wyróżnionych produktów. Dobre błotniki wystarczająco chronią przed błotem dolna cześć pleców, a ludzie lubią różnorodność wiec ciężko nam sobie wyobrazic armie jednakowo ubranych cyklistów zmierzających każdego dnia tymi samymi ścieżkami do pracy.

Kaskoczapka

Wspomnieliśmy o ochraniaczach na buty (na jesień i zimę będą jak znalazł), prezentujemy zatem także nakrycie głowy (i twarzy), które możne sie przydać już za parę miesięcy, gdy po raz kolejny dziadek mróz zawita w nasze progi. Ciepła wełniana czapka dzięki sprężystemu wypełnieniu pełni także funkcje ochronna. Jak widać na zdjęciu dostępna jest w wersji 'extreme' także z maska. W takim ubraniu na głowie żaden mróz nie będzie straszny.

Zaprezentowane wyżej produkty zdobyły nagrody kapituły konkursu Eurobike award. Klucząc po targowych alejkach wyszukaliśmy jednak produkty, które naszym zdaniem także mogły ja dostać. Jednym z takich produktów był jednoczęściowy, zwiewny, ale i zarazem szczelny kombinezon rowerowy na zła pogodę. Producent zaprezentował produkt finalny po 2 latach opracowywania i zmagania sie z problemami konstrukcyjnymi a efekt wyglądał obiecująco - zapinany 1 pociągnięciem grubego kostkowego zamka kombinezon będzie można założyć choćby na garnitur. Ochraniacze na buty, które zdobyły nagrodę i ochronna czapa staną się wtedy niepotrzebne... Bikesuit zostanie wdrożony do sprzedaży w przyszłym roku. Wizytówka producenta znajduje sie pod adresem www.bikesuit.eu »

Kaski miejskie - burberry, nutcase

Oprócz całej gamy kasków sportowych coraz bardziej różnorodnie prezentuje się także oferta kasków o typowo miejskiej stylistyce. Do odpicowanego cruisera, czy stylowego holendra nie będzie przecież pasował kosmicznych kształtów pstrokaty kask rodem z wyścigów MTB (choć i taki lepszy niż żaden, na wszelki wypadek). W mocno niesportowym stylu, za to szykownie i elegancko wyglądał kask pokryty najbardziej rozpoznawalna krata na świecie - model 'burberry'. Mniej szykownie, za to nie mniej efektownie prezentowały się kaski nutcase. Okazało się, ze nieszablonowo pomalowane kaski o skate'owo/bmx'owym rodowodzie mogą spełnić swa role nie tylko w skateparkach. Zobaczcie i oceńcie sami - naszym zdaniem do wystrzałowego cruisera taki kask to znakomite dopełnienie.

<< Targi rowerowe Eurobike - relacja część III

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!