Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Warszawa: rowerowa ofensywa na Żoliborzu

Warszawa: rowerowa ofensywa na Żoliborzu

Data: 2009-12-06
Źródło: naszemiasto.pl

Nowe stojaki rowerowe na Żoliborzu mają pojawić się na trzech głównych placach i przed publiczną biblioteką, a radni dzielnicy chcą wskazać kolejne lokalizacje, m.in. na terenach zielonych. Ich instalacja zacznie się w połowie 2010 r. Jest też szansa, że pod koniec tego roku na głównych ulicach Żoliborza powstaną też nowe ścieżki rowerowe. W ten sposób dzielnica chce poprawić rowerową infrastrukturę, która, jak oceniają eksperci, jest słaba.

- Tak naprawdę stojaki rowerowe mamy tylko przed urzędem. W porównaniu ze Śródmieściem, gdzie stoją one w ponad stu miejscach, jesteśmy daleko w tyle - przekonuje Jarosław Słoń, przewodniczący komisji infrastruktury dzielnicy. Wtóruje mu Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza. - Dzielnica jest ważnym miejscem dla rowerzystów, ale jest słabo rozwinięta pod tym względem. W takich miejscach, jak pl. Wilsona jednoślady przypinane są m.in. do znaków - mówi Jackowski.

Jak twierdzą urzędnicy, ma się to zmienić. Plac Wilsona, obok placu Inwalidów i Grunwaldzkiego, a także biblioteki publicznej przy ul. Słowackiego 19a to miejsca, gdzie w połowie przyszłego roku mają pojawić się stojaki rowerowe w kształcie odwróconej litery U. Radni chcą, żeby w każdym z tych miejsc zostały zainstalowane przynajmniej dwa. - Niewykluczone, że np. na placu Wilsona będzie ich więcej. Zostaną umieszczone w takim miejscu, że obejmą je swoim zasięgiem kamery monitoringu miejskiego - mówi Słoń.

Czytaj dalej na stronach naszemiasto.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!