Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Wrocławianie pojadą Rowerem do biblioteki

Wrocławianie pojadą Rowerem do biblioteki

Data: 2013-03-26
Źródło: Informacja własna

Nowy projekt MBP we Wrocławiu „Rowerem do biblioteki”, organizowany we współpracy z wrocławskim oficerem rowerowym oraz Wrocławską Inicjatywą Rowerową, ma na celu połączenie pasji czytelniczej z zamiłowaniem do rowerów. Organizatorzy chcą zachęcić rowerzystów do korzystania z sieci bibliotek, a czytelników do poruszania się po mieście rowerem.

W zbiorach biblioteki jest wiele książek napisanych przez rowerowych podróżników, prezentujących swoje pasjonujące wyprawy. Przy niektórych filiach zostały już zainstalowane stojaki rowerowe, a niedługo będą pojawiały się kolejne.Od 2 do 6 kwietnia odbędzie się rowerowy tydzień pod hasłem „Rowerem do biblioteki”.

Poniżej prezentujemy plan wydarzeń drugiej edycji projektu „Rowerem do biblioteki”.

2-6 kwietnia

 1. W różnych filiach odbędą się warsztaty dla dzieci oraz spotkania dotyczące tematyki rowerowej (szczegóły poniżej)
 2. Każdy rowerzysta otrzyma w bibliotece odblaskową nalepkę oraz odblaskową opaskę z logo projektu – bezpieczeństwo i dobra widoczność rowerzysty są najważniejsze!
 3. Konkursy: na naszej stronie internetowej zostaną ogłoszone rowerowe konkursy z atrakcyjnymi nagrodami
 4. Promowanie literatury dotyczącej rowerów dostępnej w zbiorach MBP we Wrocławiu

3 kwietnia (środa)

 • Warsztaty książkowo-rowerowe dla dzieci (Filia nr 46 przy ul. Chorzowskiej, godz. 9.00-10.00 oraz 10.00-11.00)
 • Spotkanie z Marcinem Jakubem Korzonkiem, podróżnikiem rowerowym (Filia nr 57 przy ul. Szewskiej 78, godz. 18.00) zatytułowane „KumKum2010 – rowerem przez pustynię Kara-Kum i Kyzyl-Kum w Turkmenistanie i Uzbekistanie”

4 kwietnia (czwartek)

 • Rodzinny Klub Konstruktora: „Rower – historia, teraźniejszość, przyszłość” (zajęcia dla dzieci od 6 lat, wraz z rodzicami lub opiekunami; MultiCentrum1 przy pl. Teatralnym 5, godz. 16.00-17.30)

5 kwietnia (piątek)

 • Spotkanie z Dominikiem Dobrowolskim, rowerowym podróżnikiem i ekologiem www.cycling-recycling.eu (Filia nr 62 przy ul. Sycowskiej, godz. 8.55)
 • Spotkanie z Piotrem Strzeżyszem, podróżnikiem rowerowym, autorem książek „Campa w sakwach, czyli rowerem na Dach Świata” oraz „Makaron w sakwach, czyli rowerem przez Andy i Kordyliery”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 17.00 i będzie połączone z prezentacją multimedialną.

6 kwietnia (sobota), godz. 11.00-15.00, Filia nr 1, ul. Sztabowa 98

Znakowanie rowerów przez policję (zapoznaj się z warunkami udziału w znakowaniu rowerów na stronie Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu) – szczegóły wkrótce!

 • Godz. 11.00, warsztaty z cyklu „Zróbmy to razem. Pracownie autorskie” – „Jedzie rowerek na spacerek...” (dla dzieci od lat 3, wraz z opiekunami)
 • Godz. 11.30-14.30 – Doktor Bike: bezpłatny serwis rowerowy, fachowe, darmowe porady na temat należytego utrzymania oraz diagnozowania dolegliwości swojego rumaka
 • Godz. 13.00 – prezentacja podróżnika rowerowego Michała Sałabana: Z Norwegii do RPA rowerem. 30 tysięcy kilometrów przez 25 państw na trzech kontynentach
 • Godz. 14.00 – pokaz akrobacji rowerowych w wykonaniu Michała Koziołka (parking przed biblioteką)

Więcej: http://www.biblioteka.wroc.pl/

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2013-04-03 10:32 anonim | Wrocławianie pojadą Rowerem do biblioteki
O super! A może by tak częściej robić takie spotkania z podróżnikami! Lubię to!