Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > III Kongres Rozwoju Ruchu Rowerowego

III Kongres Rozwoju Ruchu Rowerowego

Data: 2014-09-16
Źródło: rowerowy.wroclaw.pl

W Warszawie w dniach 22–23.09.2014 r. odbędzie się III Kongres Rozwoju Ruchu Rowerowego pt. "Sukcesy i  wyzwania polskiej polityki rowerowej".

Jest to już trzecia edycja spotkań specjalistów od ruchu drogowego - członków lokalnych stowarzyszeń rowerowych, oficerów rowerowych oraz urzędników miejskich odpowiedzialnych za rozwój ruchu rowerowego. Poprzednie dwie odbyły się we Wrocławiu i w Lublinie.

Współorganizatorem imprezy jest Parlamentarna Grupa Rowerowa działająca przy Sejmie RP. Patronatem wydarzenie objął Pan Paweł  Orłowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

Kongres ma ambicję transferu do naszego kraju najlepszej praktyki w zakresie prowadzenia efektywnej polityki rozwoju ruchu rowerowego z UE, prezentacji polskich sukcesów w tej dziedzinie oraz zainicjowanie szerokiej, międzysektorowej współpracy na rzecz rozwoju ruchu rowerowego. Na Kongresie wystąpią prelegenci z Niemiec, Finlandii oraz Francji, a także przedstawiciele wiodących w Polsce samorządów.

Bardzo ważnym z tematów Kongresu będzie opracowywana właśnie przez Rząd  RP we współpracy z parlamentarzystami i środowiskiem organizacji rowerowych zrzeszonych w sieci „Miasta dla Rowerów” pro rowerowa nowelizacja przepisów związanych z ruchem rowerowym i powstawaniem infrastruktury dla rowerów (tj. kluczowych rozporządzeń: w sprawie znaków i sygnałów drogowych oraz w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach), która w zamyśle stworzy warunki prawne do budowania w Polsce nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury rowerowej.

Ambicją organizatorów jest, aby Kongres stał się sygnałem do ogólnopolskiej dyskusji nad strategią wsparcia rozwoju ruchu rowerowego ze strony instytucji państwowych oraz  impulsem do rozwoju polskiej myśli technicznej. Do wzięcia udziału w Kongresie zapraszani są zatem przedstawiciele wszystkich istotnych z punktu widzenia zagadnienia podmiotów, tj. urzędnicy i samorządowcy wszystkich szczebli, politycy, działacze organizacji pozarządowych, eksperci i naukowcy oraz biznes rowerowy.

Spotkania odbędą się w Ministerstwie Infrastruktury (poniedziałek) oraz w Sejmie (wtorek).

Wśród panelistów spotkamy między innymi znanych polskich działaczy rowerowych - Marcina Hyłę, Aleksandra Buczyńskiego, Michała Beima, Oliviera Schneidera z Francuskiej Federacji Użytkowników Rowerów a także Łukasza Puchalskiego - Pełnomocnika Ministra Infrastruktury i Rozwoju do spraw Rozwoju Ruchu Rowerowego.

 

 

Czytaj dalej na stronach rowerowy.wroclaw.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!