Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > 160 km tras rowerowych w okolicach Wałbrzycha

160 km tras rowerowych w okolicach Wałbrzycha

Data: 2009-08-10
Źródło: naszemiasto.pl

Nie masz czasu na długi urlop? Wybierz się w weekend na rower. Na świetnie przygotowane szlaki rowerowe zaprasza Wałbrzych i okolice. Górzyste, zalesione, malownicze tereny to wprost wymarzone miejsce do jazdy na rowerze górskim.

- Staramy się, aby hasło "Wałbrzych miastem MTB" nie było bez pokrycia. Mamy pięć tras rowerowych i dodatkowo pętlę otaczającą miasto. W sumie prawie 160 kilometrów pięknych, chociaż w niektórych miejscach trudnych tras - wyjaśnia prezydent miasta, Piotr Kruczkowski.

Trasy rowerowe, o których wspomina, to trasa na Chełmiec (licząca 16 km), trasa wokół Niedźwiadków (12 km), uważana przez wielu za najpiękniejszą trasa wokół Książańskiego Parku Krajobrazowego (liczy 20 km i pokonując ją, zobaczymy między innymi zamek Książ, amfiteatr przy zamku, stado ogierów Książ, cis Bolko, ruiny zamku Cisy, kościół św. Anny, zabytkowy park i punkt widokowy przy zamku Książ), trasa wokół Ptasiej Kopy (14 km), trasa wokół Borowej (20 km) i trasa wokół Wałbrzycha (61 km).

Szlaki rowerowe w naszym regionie docenili już wyczynowcy. Co roku organizowane są tu masowe imprezy rowerowe, w tym te wyższej rangi, jak na przykład mistrzostwa Polski w maratonie MTB czy etapy Grand Prix Czesława Langa.

Czytaj dalej na stronach naszemiasto.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!