Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Wiślana Trasa Rowerowa - przymiarki do pierwszych 200 km

Wiślana Trasa Rowerowa - przymiarki do pierwszych 200 km

Data: 2014-04-06
Źródło: gazeta.pl

Pomorze szykuje się do budowy Wiślanej Trasy Rowerowej, której 200 km przebiega przez to województwo. Wiślana Trasa Rowerowa to szlak, który biegnie wzdłuż naszej najdłuższej rzeki i łączy Bałtyk z górami na południu kraju.

Cały szlak - według koncepcji - ma zaczynać się na zaporze nad Jeziorem Czerniańskim, przy zbiegu Czarnej i Białej Wisełki, i prowadzić do wybrzeża Bałtyku, do Gdańska. Liczyć ma ponad 1000 km.

Wiślana Trasa Rowerowa to pomysł, który kilka lat temu propagowała europosłanka PO Grażyna Staniszewska. Ma to być wyjątkowy produkt turystyczny Polski. Ideę poparły władze nadwiślańskich regionów. Droga do jej realizacji okazała się jednak bardzo żmudna.

Brakuje koordynacji

- W całym przedsięwzięciu brakuje kogoś, kto będzie koordynował inwestycję na poziomie ponadlokalnym. Moim zdaniem powinna to być osoba z Ministerstwa Sportu i Turystyki - przyznaje Staniszewska. - Dopóki pełniłam funkcję posła, mogłam działać na rzecz budowy trasy, otwierały się przede mną różne drzwi. Teraz każdy samorząd działa na własną rękę. W województwie śląskim w tej chwili całkowicie wstrzymano przygotowania do budowy trasy, działania prowadzi Mazowsze i województwo kujawsko-pomorskie. Mam nadzieję, że razem z sezonem wiosennym i zmianą ustawy Prawa wodnego, temat wróci na tapetę, a prace przyspieszą.

Czytaj dalej na stronach gazeta.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!