W Rzeszowie ma być 20 stacji, w których wypożyczyć można rowery. Ustawione są trzy. Trwa właśnie montaż reszty. Do wypożyczenia będzie setka rowerów. Dotychczas kartami zainteresowało się ok. 300 osób.
Nie ma zbyt wielu chętnych na stanowisko rowerowego pełnomocnika prezydenta Łodzi.W środę upłynął ostateczny termin składania dokumentów, a do godz. 13 zgłosiły się zaledwie dwie osoby.
Temat zamojskich ścieżek rowerowych powraca jak bumerang. Według użytkowników są one ślepe, z krótkie, pełne krawężników i różnych przeszkód. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej pojawił się także inny zarzut.
Czternaście propozycji nowych tras rowerowych przygotował ratusz wspólnie z MZD. Nad tymi planami pochyli się teraz zespół ds. infrastruktury rowerowej. - Te odcinki powinny powstać już dawno - komentują rowerzyści
We Francji nikt już nie ma wątpliwości, że hegemonia samochodów w miastach należy do przeszłości. Ustawowo zmieniono priorytety w planowaniu miast i wprowadzono udogodnienia dla słabszych uczestników ruchu: niepełnosprawnych, pieszych i rowerzystów
W Opolskim magistracie w lutym prezydent miasta powołał zespół ds. infrastruktury rowerowej, który będzie m.in. odpowiadać za rozwój sieci ścieżek rowerowych oraz opiniować wnioski dotyczące nowych ścieżek, składane do budżetu miasta.
Od wiosny strażnicy miejscy wsiądą na rowery i będą patrolować miasto. Na razie miasto planuje zakup tylko dwóch rowerów, ale nie wyklucza powiększenia tej ilości.
15 lutego bydgoscy rowerzyści wybrali Społeczny Zespół Ekspertów, składający się z 14 osób, który ma reprezentować ich interesy w miejskim ratuszu. Powstanie zespołu to krok do powołania nowego stanowiska w UM - pełnomocnika ds. rowerowych, zwanego często Oficerem Rowerowym.
W Zielonej górze nowym oficerem rowerowym został Maciej Porębski (ur. 1984 r., absolwent inżynierii ochrony środowiska na Uniwersytecie Zielonogórskim, wcześniej pracownik Ogrodu Botanicznego) ze Stowarzyszenia Rowerem do Przodu.
W Barcicach Górnych nad Popradem, nieopodal hotelu Las Vegas, powstanie przystań na Karpackim Szlaku Rowerowym. Już rozpoczęto plantowanie terenu pod park, który ma być centralnym punktem rowerowych tras zbiegających się tutaj z dwóch stron - od południa z Rytra i od północy z Nowego Sącza. Władze gminy postarały się o unijną dotację na budowę przystani. Zainwestują w nią 658 tys. zł.
W piątek - 25 lutego 2011 roku sejm uchwalił nowelizację Kodeksu Drogowego (Prawo o Ruchu Drogowym), która wprowadza dużo zmian pod kątem rowerzystów. Za ustawą głosowało 278 posłów, wstrzymało się 137, nikt nie był przeciw.
Na początek marca zaplanowana jest impreza promującą rzeszowski rower miejski. Do tego czasu gotowe mają być wszystkie bezobsługowe wypożyczalnie rowerów miejskich.
1 kwietnia 2011 roku w Łodzi rozpocznie pracę nowy miejski urzędnik - oficer rowerowy. Jego powołanie to efekt podpisanej na początku roku przez prezydent Łodzi - Hannę Zdanowską tzw. karty brukselskiej.
Podobno firmy pchają się, aby w Katowicach uruchomić wypożyczalnie rowerów. Urzędnicy grzecznie dziękują. Twierdzą, że najpierw trzeba miastu rowerowej infrastruktury... Cóż, gdy infrastruktura będzie odpowiednia, rowery będziemy oglądać, ale co najwyżej w muzeach
52 piętra i 921 stopni - tyle liczy najwyższy hotel Europy - madrycki Gran Hotel Bali. Większość wjeżdża na szczyt windą, ale nie polski specjalista od kolarskiego trialu - Krystian Herba z Rzeszowa. W ponad 19 minut wjechał na rowerze. A w zasadzie wskoczył.
Jeśli poprawki do budżetu zgłoszone przez radnych przejdą w głosowaniu, będą pieniądze na zrealizowanie większości planowanych ścieżek rowerowych w Krakowie.
Porozumienie Rowerowe chce otwarcia dla rowerzystów Starego Miasta, co dla lublinian ma być zachętą, by poruszać się na dwóch kółkach przynajmniej po centrum. Miasto nie mówi nie, ale przeciwni są mieszkańcy dzielnicy