Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Chiny.Pekin chce, by rowery wróciły na ulice

Chiny.Pekin chce, by rowery wróciły na ulice

Data: 2010-01-31
Źródło: pap

Pekin - Władze miejskie Pekinu chcą odwrócić tendencję zmniejszania się liczby rowerzystów w mieście - podały w niedzielę chińskie media państwowe. Zapowiedziano przywrócenie ścieżek rowerowych zagarniętych przez samochody oraz budowę większej ilości miejsc parkingowych.

W ten sposób walcząca z zanieczyszczeniem spalinami 17-milionowa metropolia chce zwiększyć udział korzystających z rowerów mieszkańców do około jednej czwartej do 2015 roku.

Jak podał szef miejskiej komisji transportu Liu Xiaoming, władze wybudują miejsca dla rowerów w pobliżu przystanków autobusów oraz metra, by cykliści przesiadali się łatwo do innych środków transportu. Miasto chce też ułatwić wypożyczanie rowerów - do 2015 roku ma być około tysiąca punktów wynajmu z łącznie 50 tysiącami rowerów.

Dwadzieścia lat temu na rowerach jeździło około 80 proc. mieszkańców Pekinu - dziś jest to nieco mniej niż jedna piąta. Boom gospodarczy zwiększył popularność samochodów, których liczbę ocenia się na cztery miliony.

Pekin inwestuje obecnie miliardy dolarów w rozwój swojej sieci metra, a władze chcą, by do 2015 roku z miejskiego transportu korzystała prawie połowa mieszkańców.

Czytaj dalej na stronach pap
Tagi: chiny , Pekin
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!