Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Mi QiCycle - elektryczny składak od producenta smartfonów Xiaomi

Mi QiCycle - elektryczny składak od producenta smartfonów Xiaomi

Data: 2016-07-10
Źródło: Informacja własna

Xiaomi - chiński producent elektroniki użytkowej zaprezentował elektryczny rower składany, który będzie kosztował tylko niecałe 500$.

Xiaomi Mi QiCycle

Xiaomi jest już znane z produkcji smartfonów, tabletów, kamer, a także powerbanków, słuchawek, głośników, a nawet skuterów czy dronów. teraz do oferty - przynajmniej w Chinach - wchodzi rower naszpikowany elektroniką.

Mi QiCycle został stworzony we współpracy z tajwańską firmę iRiding. W marcu firma ta pokazała rower  Qicycle R1 w cenie 3000$. Mi QiCycle ważący 14,5 kg (prawie dwa razy więcej od karbonowego R1) to wersja "dla ludu". Jest składany w połowie, co umożliwia jego łatwy transport w środkach komunikacji miejskiej oraz w bagażniku samochodowym. W przedniej piaście posiada silnik o mocy 250 W wspomagający pedałowanie i umożliwiający przejechanie około 45 km na jednym ładowaniu. napęd jest przekazywany przez tylną trzybiegowa piastę.

Xiaomi Mi QiCycle

Ponieważ Mi QiCycle to rower inteligentny, może się połączyć z naszym smartfonem przez bezprzewodowe łącze bluetooth. Dzięki temu za pomocą aplikacji możemy możemy gromadzić statystyki dotyczące naszych wycieczek używać nawigacji GPS oraz sprawdzić status roweru. 

Xiaomi Mi QiCycle

Wyświetlacz zamontowany na kierownicy pokazuje nam z kolei w czasie jazdy parametry jazdy takie jak prędkość, dystans, czas jazdy, poziom naładowania baterii czy wybrany tryb jazdy. A mamy ich do wyboru cztery: Fitness, Power-Saving, Balanced i Extra Power.

Oczywiście rower jest wyposażony w typowe elementy takie jak oświetlenie.

Mi QiCycle ma być dostępny jedynie w Chinach w cenie 460$. Być może będzie można go kupić w Europie przez jeden z serwisów handlowych typu DX, czy Alibaba. Cena jest bardzo konkurencyjna w stosunku do innych obecnych na rynku rowerów tego typu.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!