Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Garmin Varia Rearview Radar - rowerowe lusterko przyszlości z radarem

Garmin Varia Rearview Radar - rowerowe lusterko przyszlości z radarem

Data: 2015-07-16
Źródło: Informacja prasowa

Garmin Varia to nowa linia inteligentnych urządzeń dla rowerzystów, dostosowujących się do sytuacji na drodze i zwiększających bezpieczeństwo uczestników ruchu. System Varia składa się z radaru rowerowego i współpracującego z nim oświetlenia. Radar rowerowy o zasięgu do 140 metrów informuje rowerzystę o pojazdach jadących z tyłu, a tylne światło zwiększa intensywność w miarę zbliżania się samochodu. Ponadto inteligentne oświetlenie automatycznie dostosowuje się do zmieniającego się natężenia światła w otoczeniu oraz prędkości rowerzysty. Radar rowerowy i światła mogą pracować niezależnie lub współpracować ze sobą bądź kompatybilnymi komputerami rowerowymi Edge1.

Garmin Varia

„Garmin Varia zwiększa bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu na drodze. Radar rowerowy oraz inteligentne oświetlenie nie tylko ostrzegają rowerzystów o obecności pojazdów, ale także kierowców o zbliżaniu się do rowerzysty” – powiedział Jakub Szałamacha, Marketing Manager, Garmin Polska. „Dzięki produktom rowerowym Garmin można zgromadzić komplet danych o swojej aktywności, a zarazem być pewnym swojego bezpieczeństwa”.

Radar rowerowy Varia

Według danych policji w 2014 roku rowerzyści uczestniczyli w 4850 wypadkach, w których zginęły 292 osoby, a 4736 zostało rannych.2 Radar rowerowy Varia to pierwszy system radarowy dla rowerów, który ostrzega rowerzystę oraz kierowców zbliżających się pojazdów, stanowiąc dodatkowy środek bezpieczeństwa.

Garmin Varia

 System radaru rowerowego składa się ze światła tylnego z radarem oraz wyświetlacza. Radar wykrywa pojazdy w odległości do 140 metrów. W miarę zbliżania się pojazdu do rowerzysty, światło tylne zwiększa intensywność, ostrzegając kierowcę o obecności rowerzysty. Jeśli rowerzysta korzysta ze światła w trybie pulsacyjnym, zwiększa się częstotliwość migania. Wyświetlacz radaru i kompatybilne komputery rowerowe Edge przedstawiają do 8 zbliżających się pojazdów wraz z informacjami o odległości, w jakiej się znajdują oraz ich prędkości. Istnieje możliwość zakupu pełnego systemu radaru lub samego tylnego światła radaru, które można następnie sparować z kompatybilnym komputerem rowerowym Edge.

Zobacz, jak działa Garmin Varia:

 Inteligentne oświetlenie rowerowe Varia

 Na podstawie danych GPS z kompatybilnego komputera rowerowego Edge reflektor przedni Varia automatycznie rzuca światło dalej przy większej prędkości jazdy oraz bliżej przy mniejszej, oświetlając najważniejszy dla rowerzysty odcinek drogi. W miarę jak rowerzysta przyspiesza, strumień światła wydłuża się i zostaje skierowany na wprost roweru, a nie wokół, przy natężeniu 95 luksów na przestrzeni 10 metrów. Przednia lampa wyposażona jest w funkcję wyłączania długich świateł, dzięki czemu nie oślepia pojazdów jadących z naprzeciwka.

 Tylne światło Varia pracuje w trybie stałym lub pulsacyjnym. Gdy rower zwalnia, intensywność światła zwiększa się, by ostrzec innych uczestników ruchu. Dodatkowe tylne światło umożliwia korzystanie z inteligentnych kierunkowskazów, którymi steruje się za pomocą kompatybilnego urządzenia Edge lub pilota Varia3. Pilot Varia lub kompatybilny komputer rowerowy Edge sterują rodzajem wysyłanego sygnału, jego intensywnością oraz kierunkowskazami. Umożliwiają także włączanie/wyłączanie świateł.

Garmin Varia

 Po sparowaniu radaru rowerowego Varia z komputerem Edge 1000 światła zmieniają intensywność w zależności od natężenia światła w otoczeniu. Po sparowaniu z innymi produktami Edge, światła będą automatycznie włączane i wyłączane, by zapobiec nadmiernemu zużyciu baterii.

1 Kompatybilność z Edge 1000 i Edge 520. Kompatybilność z Edge Touring Plus/810/510/25 umożliwi aktualizacja oprogramowania w III kwartale roku.

2http://statystyka.policja.pl/st/ruch-drogowy/76562,Wypadki-drogowe-raporty-roczne.html

3 Dołączany do niektórych modeli, sprzedawany oddzielnie w przypadku innych.

Garmin Varia
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

2015-07-25 12:53 anonim | Kolejny gadżet?
Ok, jestem za podnoszeniem bezpieczeństwa rowerzystów, ale z zastanawia mnie dostępność tego urządzenia dla przeciętnego rowerzysty (cena!) i sens stosowania tej rozbudowanej elektroniki na rowerze....
2019-10-18 15:03 anonim |

Incredible a lot of superb info.

buy lisinopril 40 mg tablet
<a href=http://lisinopriltrust.com/>lisinopril mg tablet</a>
lupin lisinopril 5 mg
<a href=http://lisinopriltrust.com/#>buy lisinopril 10 mg</a>
2019-10-19 09:47 anonim |

Thanks a lot. I appreciate it!

lisinopril 10 mg side effects
<a href=http://lisinopriltrust.com/>zestril lisinopril</a>
lisinopril hctz
<a href=http://lisinopriltrust.com/#>lisinopril 50 mg</a>
2019-10-20 07:06 anonim |

Nicely put. Thanks a lot!

lisinopril mg tablet
<a href=http://lisinopriltrust.com/>lisinopril 5 mg</a>
how to buy lisinopril online
<a href=http://lisinopriltrust.com/#>lisinopril generic</a>