Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Giant 2008 - część I: Trance, Anthem, Reign

Giant 2008 - część I: Trance, Anthem, Reign

Data: 2007-10-25
Źródło: Informacja własna

Tajwański producent, zajmujący pierwsze miejsce w sprzedaży w Polsce, jeśli chodzi o marki zagraniczne - Giant przedstawił nową kolekcję na rok 2008.

Nowe lżejsze Trance

Linia rowerów typu szlakowego (trail) Trance powiększyła sie o modele Trance X oparte na nowej - lżejszej o 500 gramów ramie. Posiada ona zupełnie inna geometrię niż dotychczasowy Trance: jest dostsowana do skoku 5" (dokładnie: 4,7" (120 mm) z przodu oraz 5" (127 mmm) z tyłu) ma hydroformowaną dolną rurę oraz zintegrowany punkt obrotu wahacza. Nie można tutaj nie zauwazyć podobieństwa do nowego Specialized Stumpjumpera... Nowa linia obejmuje 5 modeli: Trance X0, X1, X2, X3 oraz wersja kobieca nazwana Cypher. Najtańsza wersja: Trance X3 będzie oferowany w cenie 5900 zł.

Dotychczasowe modele Trance 1,Trance 2 oraz Trance 3 także zostały wyposazone w nową ramę. Od Trance X różni je wielkość skoku: 4" i 4,2" (100-106 mm)

Z kolei najwyższy model z serii: Trance Advanced doczekał sie tańszego brata: Trance Advanced 1, który będzie oferowany w cenie około 12.500 zł. Niższą cenę uzyskano dzięki zastosowaniu tańszych komponentów. Obe modele Advanced są wyposażone w tą samą karbonową ramę.

Linia Anthem

Linta rowerów przeznaczonych do zawodów XC z pełnym zawieszeniem (Maestro) została powiększona o nowy model Anthem Advanced 1. Podobnie jak w przypadku Trance Advanced 1, nowy Anthem Advanced 1 będzie po prostu tańszą wersją Anthema Advanced (ta sama rama, tańsze komponenty).

Damska wersja: Athem W otrzymała nową nieco przeprojektowana ramę.

Przeprojektowane rowery Reign 1 oraz Reign 2

Dwa modele z serii Reign - typu All-mountain - zostały całkowicie przeperojektowane. Otrzymały one nową - optycznie podobna do tej w Trance X - ramę lżejszą o 682 gramy. Podobnie jak w Trance i tutaj mamy do czynienia z hydroformowaną dolną rurą oraz zintegrowanym punktem obrotu wahacza. Jak zapewnia producent - pozwoli to na zwiększenie sztywności na skręcanie o 22,9 % w stosunku do zeszłorocznej wersji. Model Reign X0 poza otrzymaniem nowego koloru nie zmienił się.

Tagi: 2008 , Giant , Trance , anthem , reign
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!