Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Holendrzy będą płacić za parkowanie rowerów?

Holendrzy będą płacić za parkowanie rowerów?

Data: 2009-02-08
Źródło: rzeczpospolita

Place wokół stacji kolejowych pełne są rowerów. Holendrzy zostawiają je w drodze do pracy i do szkół, przesiadając się do pociągów. - W przyszłości będą musieli płacić za postój rowerów - zapowiedziały koleje.

– Takie opłaty wprowadzono swego czasu w Amsterdamie. Pomysł nie zdał jednak egzaminu i powrócono do bezpłatnego parkowania – mówi „Rz” Andre Krouwel, socjolog z Wolnego Uniwersytetu w Amsterdamie.

Zapowiedź kolei wywołała oburzenie Holendrów. Natomiast dyrekcja parkingu rowerowego w Zutphen, w środkowej Holandii, popiera pomysł. – To najlepsze wyjście z sytuacji – uważa. Na takich parkingach panuje zwykle chaos. Znalezienie roweru czy stwierdzenie, że został skradziony, zajmuje mnóstwo czasu. Podziemny, nowoczesny parking w Zutphen jest inny. Nie dochodzi tu do kradzieży, jakie często zdarzają się na naziemnym parkingu w pobliżu innej holenderskiej stacji – Wageningen. Dotąd za pozostawianie rowerów nie pobierano opłat. Może się to jednak zmienić. Rowerzyści bowiem beztrosko parkują swoje jednoślady na dłuższy czas, blokując miejsca innym.

Czytaj dalej na stronach rzeczpospolita
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!