Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > IV Targi Rowerowe "Rowery 2010" już w najbliższy weekend

IV Targi Rowerowe "Rowery 2010" już w najbliższy weekend

Data: 2010-02-25
Źródło: Informacja własna

W najbliższy weekend (26-28 luty) w Warszawie odbędą się jedyne w Polsce Targi Rowerowe, którym patronuje portal wRower.pl. W tym roku po raz pierwszy impreza będzie trwała 3 dni (w ubiegłych latach odbywała się w sobotę i niedzielę) na zwiększonej do ok. 6000 m.kw. powierzchni.

Tradycyjnie już wystawcy będą się prezentowali w hali (większa, niż w ubiegłych latach) w Centrum Wystawienniczym EXPO XXI w Warszawie. Na szóstej edycji targów zaprezentuje się aż 200 światowych i krajowych marek. Między innymi zobaczymy firmy: Merida, Trek, Cannondale, Kross, Arkus, Author, Gazelle, Herkules, Sparta, Specialized, Univega Wheeler, Kettler, Cube, Campagnolo, Colnago, Cateye, Marzocchi, Nokian, Rudy Project, Sigma, Shimano, Sintesi, SKS, Suntour, Truvativ i wiele innych.

Miłośnicy maratonów rowerowych chętnie odwiedzą stoisko firmy Lang Team na którym można się zapisać na Skandia Maraton Lang Team. Wśród osób, które dokonają rejestracji podczas targów zostanie wylosowana specjalna nagroda.

W programie są przewidziane imprezy towarzyszące - pokazy akrobacji rowerowych (trial, BMX), spotkania z wybitnymi kolarzami (Czesław Lang i Cezary Zamana), prezentacje różnych rowerowych dyscyplin - triathlonu, bikejoringu (rowerzysta z psem), rowerowej jazdy na orientację, downhillu, 4crossu. Będzie także można spotkac Krystiana Herbę - który niedawno na rowerze wskoczył na Warszawski InterContinental - najwyższy budynek w Polsce pod względem liczby pięter (Pisaliśmy o tym kilka dni temu »)

Targi rowerowe - zgodnie z najnowszą modą zadebiutowały też na popularnym portalu społecznościowym: Facebook »

Podczas Targów Rower 2010 wręczone zostaną nagrody dla najlepszego kolarza Proligi Arkus&Romet 2009, Roberta Radosza, który to trofeum wywalczył w barwach DHL-Author. Odbędzie się także prezentacja nowej grupy Romet-Weltour Dębica, w barwach której jeździć będzie m.in. trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, Dariusz Baranowski.

Gośćmi będą także uczestnicy wypraw rowerowych, zwłaszcza tych, które mają na celu nie tylko przejechanie określonych, często niebezpiecznych i egzotycznych tras, ale i cele charytatywne - zbiórka funduszy na leczenie itp.

Ważnym elementem targów jest bezpieczeństwo ruchu drogowego co przejawia się między innymi w:

  • prezentacjach ratownictwa drogowego,
  • pokazy "bezpieczny rower", "bezpieczny rowerzysta" - oznakowanie, odblaski itp.
  • konsultacje specjalistów ze służby drogowej Komendy Stołecznej Policji

Istotną zmianą w formule Targów będzie zwiększenie powierzchni na cele testowania rowerów oraz pokazy rowerowe: dirtu oraz stuntu; trwają rozmowy w sprawie pokazów krajowej czołówki BMX.

Dodatkowymi atrakcjami będą liczne konkursy i losowania (rowerów, akcesoriów).

Plan Hali

Kliknij aby powiększyć (w nowym oknie)

Bilety

  • dzieci do 6 roku życia - wstęp wolny
  • bilet zniżkowy - 10 PLN - (wymagana rejestracja w specjalnej grupie: Nasza-Klasa, Grono lub Facebook. Przy zakupie biletu należy podać hasło :"Nasza-Klasa", "Grono" lub "Facebook" w zależności od tego w którym portalu dokonano rejestracji. Rejestracja możliwa do 25 lutego, godz. 20:00)
  • bilet normalny - 15 PLN

Terminy i godziny otwarcia

piątek 26.02 (10:00 - 18:00)

10:00 -Oficjalne otwarcie Targów

sobota 27.02 (9:00 - 18:00)

10:00-17:00 Jam Flatlandowy (zawody i pokaz akrobacji na BMX-ach)
12:00-13:00 - Aukcja roweru Diamondback na rzecz poszkodowanych w wypadkach drogowych

niedziela 28.02 (9:00 - 17:00)

17:00 - Oficjalne zakończenie Targów

Strona WWW

Strona WWW organizatora Targów »

Relacje z poprzednich edycji targów rowerowych w Warszawie

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!