Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > VI Targi Rowerowe "Rowery 2010" - pierwsze wrażenia

VI Targi Rowerowe "Rowery 2010" - pierwsze wrażenia

Data: 2010-02-27
Źródło: Informacja własna

Pierwszy dzień targów za nami. Tegoroczna impreza odbywa się w nowej - większej hali (po wejściu na teren EXPO XXI na kierujemy się na lewo, zamiast w prawo, jak to było do tej pory. Stoisk jest więcej - co widać. Na targach znajdziemy czterech największych polskich producentów rowerów: Kross, Zasada Rowery (z nową kolekcja rowerów Medano), Arkus & Romet Group oraz Mbike. Z pozostałych - zagranicznych marek dużym nieobecnym jest Giant, Kellys oraz Trek. Na stoiskach dystrybutorów lub sklepów rowerowych znajdziemy za to Meridę, Wheelera, Dahona, Cube, Specialized'a, Scotta, Authora, Kettlera oraz Decathlona.

Targi rowerowe w Warszawie "Rowery 2010" - pełna relacja  »

Medano

Dla większości osób impreza ta będzie pierwszą okazją zobaczenia nowej marki na rynku polskim - Medano, oferowanej przez firmę Zasada Rowery, znaną do tej pory z Maximów. My stoisko ominęliśmy bo kolekcja Medano była juz opisywana: Medano »

Like Bike

Na stoisku Like Bike ciekawie prezentują się rowerki bez pedałów dla dzieci, na których mogą jeździć już dwulatki. Firma pokazuje dwie linie produktów - jedna wykonana całkowicie ze sklejki drewnianej, a druga z aluminiowa amortyzowana ramą

Wheeler

Na stoisku Wheelera możemy oglądać nowe modele na rok 2010 - tani PRO 500 za 1100zł, poszerzoną grupę Eagle o modele 30, 40. 50 nowy model RAMP 30.Romet

Polską markę Romet reklamuje na targach Krystian Herba - niedawny zdobywca schodów w budynku Intercontinental w Warszawie. Na stoisku zobaczymy także dwa zupełnie nowe modele z napędem elektrycznym.Beastie Bikes czyli Ibis Cycles, Knolly Bikes, Hydrapak i Straitline

W Warszawie debiutuje nowa firma na rynku rowerowym: Beastie Bikes, będąca dystrybutorem marek Knolly Bikes i Ibis Cycles, oraz plecaków Hydrapak i komponentów Straitline. Szczególnie warto zwrócić uwagę na mało znane w Polsce rowery z pełna amortyzacją i węglową ramą Ibis w cenie ok 9 tys. zł.

Montague

Kolejnym debiutantem jest polski dystrybutor amerykańskiej marki Montague, który pokazuje swój najnowszy model Boston Singlespeed. Jest to szybki, stylowy rower miejski , o minimalistycznym designie, z solidną, lekka konstrukcja (10 kg). Rama posiada system składania FIT™ oraz piastę flip-flop (ostre / wolne koło)

GoCycle

Spółka Grześkowiak jak zwykle prezentuje najnowszą kolekcję amerykańskich składaków DAHON, których jest wyłącznym polskim dystrybutorem. Wśród nowych modeli będzie nagrodzony złotym medalem na EUROBIKE 2009 model Ios XL. Firma została certyfikowanym dealerem rewelacji ostatniego Eurobiku – angielskich, hybrydowych rowerów GOCYCLE (złoty medal). Pierwszy pokaz w Polsce tego futurystycznego sprzętu odbędzie się właśnie na warszawskich Targach. Kosztujący 7000 zł rower prezentuje się na prawdę nieźle: składany tylny amortyzowany wahacz, zdejmowane jednym ruchem koła, napęd elektryczny, rama - odlew magnezowy zaprojektowana przez konstruktora z Formuły 1, a nawet możliwość podłączenia roweru przez złącze USB do komputera - wszystkie te szczegóły robią wrażenie.

cdn...

Galeria zdjęć

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!