Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Targi Rowery 2009 - Relacja 1

Targi Rowery 2009 - Relacja 1

Data: 2009-03-03
Źródło: Informacja własna

Piąte targi rowerowe w Warszawie za nami. Pomimo dosyć drogich biletów (20 zł) wszyscy zgodnie stwierdzali, że w sobotę było zdecydowanie więcej zwiedzających niż w analogicznym dniu rok tremu. Drugi dzień targowy był porównywalny. Zestaw wystawiających był podobny do zeszłorocznych, aczkolwiek zauważamy niebezpieczną tendencję do zwiększania się ilości warszawskich sklepów na rzecz dystrybutorów oraz importerów. Naszym zdaniem ten trend jest wielce niekorzystna dla imprezy.

Romet

Co było największym hitem imprezy ? Dla osób śledzących na bieżąco branżę raczej nie była to wracająca na polski rynek marka Romet. Trzeba jednak odnotować, że właśnie podczas tej imprezy miała miejsce pierwsza w Polsce publiczna prezentacja kolekcji rowerów Romet (o których pisaliśmy już »). Zainteresowanie zwiedzających było spore.

Viva

Dla redakcji wRower.pl hitem targów były piękne, stylizowane na "oldskulowe"minimalistyczne rowery Viva. Wykonane z dużą dbałością o każdy szczegół jednoślady przyciągały oko zwiedzających. Wystawione były tylko trzy modele, ale każdy był niezwykły:

Mille Miglia (wł: Tysiąc Mil) to minimalistyczny urban bike z 7-mio biegową wewnętrzną piastą Shimano oraz wałem kardana. Napęd i wewnętrzne prowadzenie linek pozwoliło na otrzymanie ascetycznego wyglądu. Rower jest także dostępny w wersji 29". Kwiatkiem, bynajmniej nie do kożucha jest złoty dzwonek. Z kolei w sportowym modelu Bellissimo w oczy rzuca się osłona łańcucha wykonana z chromowanego pręta oraz rączki i siodło z brązowej skóry. Najbardziej jednak niezwykłą konstrukcją jest model Wire, w której zamiast dolnej rurki ramy zastosowano stalową linkę napinającą.

Electra

Tradycyjnie już firma AlMot wystawiła najnowszą kolekcje pieknych rowerów Electra.

Druga część relacji »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!