Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Kazimierz Nowak w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Kazimierz Nowak w Muzeum Arkadego Fiedlera w Puszczykowie

Data: 2007-05-13
Źródło: Informacja własna

W poniedziałek o godz. 12 w podpoznańskim Puszczykowie w muzeum podróżnika Arkadego Fiedlera odbędzie się otwarcie wystawy poświęconej wielkiemu rowerowemu podróżnikowi - Kazimierzowi Nowakowi.

Kazimierz Nowak w latach międzywojennych 1931-1936 prawdopodobnie jako pierwszy na świecie przebył samotnie Czarny Ląd z północy na południe i z powrotem. Większość trasy pokonał na rowerze. Podróż została udokumentowana zdjęciami i relacjami, które wysyłał polskiej i zagranicznej prasie. Prawie 70 zdjęć zgromadzonych na wystawie jest nie tylko dokumentacją wyprawy, ale taże pokazuje codzienne życie ludzi na Czarnym Lądzie siedemdziesiąt lat temu.

Wystawa jest kolejnym etapem przywracania pamięci o tym mało znanym podróżniku. To dzięki dwóm poznaniakom:Łukaszowi Wierzbickiemu oraz Maciejowi Pastwie w listopadzie ubiegłego roku dworcu PKP odsłonięto pamiątkowa tablicę poświęconą Nowakowi i jego wyprawie. Odsłony dokonał nie kto inny jak inny - współczesny wielki podróżnik - nieżyjący już Ryszard Kapuściński.

O odsłonięciu tablicy pisaliśmy w zeszłym roku: Afrykańska podróż Kazimierza Nowaka na tablicy »

Zobacz także książkę: "Rowerem i pieszo przez Czarny Ląd" »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!