Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Konkurs graficzny "Kierowco podziel się drogą"

Konkurs graficzny "Kierowco podziel się drogą"

Data: 2013-04-29
Źródło: Informacja własna

Przykłady podobnych akcji„Kierowco podziel się drogą” – wrocławski magistrat ogłosił konkurs graficzny, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa rowerzystów na ulicach. Grafiki umieszczone na tyłach autobusów będą promować bezpieczne zachowania na drodze. Pula nagród wynosi 10 000 zł.

Widoczne na autobusach grafiki będą przypominać kierowcom o prawidłowym wykonywaniu manewrów, szczególnie wyprzedzania rowerzysty i ustępowania pierwszeństwa na przejeździe rowerowym. Ważnym elementem – jak podkreślają organizatorzy – jest także promowanie wzajemnego szacunku użytkowników drogi.

Przykłady podobnych akcjiRowerzyści są zobligowani do jazdy po ulicy, m.in. gdy nie ma drogi dla rowerów, choć wielu kierowców samochodów jest poirytowana współdzieleniem ulic. Niestety ponad 70% wypadków z udziałem rowerzystów spowodowana jest nieustąpieniem pierwszeństwa przejazdu przez kierowców. Dlatego tak ważna jest edukacja.

Konkurs ma charakter otwarty, a uczestnicy mogą wysyłać dowolną liczbę prac na każdy z dwóch tematów: „zachowaj metr odstępu przy wyprzedzaniu rowerzysty” lub „ustąp pierwszeństwa przejazdu”. Regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ. Termin nadsyłania prac upływa 10 maja 2013 r.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!