Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Merida 2008 - cz. I

Merida 2008 - cz. I

Data: 2008-01-11
Źródło: Informacja własna

Na nowy sezon MERIDA przygotowała kilka propozycji, które dla fanów szosy oraz MTB mogą okazać się ciekawe.

Pierwsza propozycja to szosowy widelec Scultura Evo 909 wykorzystany w konfiguracji modelu roweru MERIDA Scultura Evo 909. Widelec wykonano w całości z karbonu UDC30 z włókien NANO wraz z rurą sterową o długości 300 mm i 50 mm średnicą korony. Zastosowana przez MERIDĘ technologia umożliwiła uzyskanie wagi 380 g przed docięciem. W komplecie producent oferuje wymienny grzybek a-head. Produkt na pewno jest hitem sezonu i powinien zainteresować osoby poważnie traktujące swój udział w wyścigach i maratonach.

Druga propozycja to widelec MTB Target 8 wykorzystany w konfiguracji modelu roweru MERIDA Carbon FLX Target 8. Również ten model został w całości wykonany z karbonu UDC30 z włókien NANO (wraz z precyzyjnie zaprojektowaną rurą sterową o długości 300 mm). MERIDA przystosowała widelec zarówno do wersji pod hamulce typu-V, jak i hamulce tarczowe. Pomimo specyficznej dla MTB budowy, firmie MERIDA udało się uzyskać wagę >650g dla wersji pod tarczę a widelec pozostaje ekstremalnie sztywny i pozwala na precyzyjną kontrolę nad rowerem. Ważnym argumentem za nowym widelcem MERIDY jest fakt, że podczas wielu maratonów i wyścigów XC-bikerzy korzystają z blokady w widelcu amortyzowanym. Również wybierane do treningu szlaki są relatywnie płaskie, więc nie ma realnego uzasadnienia dla stosowania amortyzacji. Zastosowanie sztywnego widelca pozwala przyspieszyć wiele maratonów, po-przez m.in. obniżenie masy roweru. A dzięki takim propozycjom jak nowy widelec MERIDY można zredukować wagę o 600-900 g wykonując całą operację w niecałe 15 min.

Podobnie jak w przypadku wyżej opisanego modelu szosowego do widelca MTB producent dodaje w komplecie wymienny grzybek a-head. Model widelca MTB jest jeszcze dodatkowo wyposażony w podkładkę dystansową pozwalającą zachować geometrię (dla ramy z widelcem 80 mm skoku). Oba produkty świadczą o ciągłym zwiększaniu nacisku na wprowadzanie najnowszych technologii do produkcji seryjnej.

Tagi: 2008 , Merida , widelec
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!