Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > James Ketchell - seryjny poszukiwacz wyzwań przemierzy Polskę rowerem

James Ketchell - seryjny poszukiwacz wyzwań przemierzy Polskę rowerem

Data: 2013-07-09
Źródło: Informacja własna

30 czerwca 2013 roku brytyjski podróżnik i łowca przygód James Ketchell rozpoczął samotną, 6-miesięczną podróż rowerem dookoła świata. Jeśli uda mu się dokonać tego wyczynu będzie pierwszym w historii człowiekiem który wspiął się na Mont Everest, pokonał kajakiem Atlantyk i rowerem okrążył ziemię. Podczas swojej wyprawy odwiedzi również Polskę zatrzymując się na krótko w trzech miastach: Wrocławiu, Gliwicach i Krakowie.

Niezwykła podróż Jamesa Ketchella rozpoczęła się 30 czerwca o godzinie 12.00 czasu londyńskiego w Królewskim Obserwatorium Astronomicznym w Parku Greenwich w Londynie. Powodzenia na trasie wyprawy życzyli mu przyjaciele i rodzina a do portu w Dover odprowadziło go 50 zaprzyjaźnionych cyklistów. Podróżnik przemierzy 20 krajów i ponad 29 000 km zanim ponownie pojawi się w Londynie w ostatnim tygodniu grudnia br. Po pokonaniu Francji, Belgii, Holandii i Niemiec Polska będzie 5-tym krajem na mapie jego podróży. Pomimo napiętego harmonogramu wyprawy w połowie lipca James Ketchell znajdzie czas, żeby się na chwilę zatrzymać i opowiedzieć o swojej podróży w 3 polskich centrach handlowych:

  • Borek we Wrocławiu – 13 lipca o godz. 12.00,
  • Arena w Gliwicach – 14 lipca o godz. 12.00,
  • Zakopianka w Krakowie – 14 lipca o godz. 18.00.

„Ta podróż jest największym wyzwaniem jakiego się kiedykolwiek podjąłem. Nie martwi mnie sam fakt jazdy na rowerze, ponieważ to, co będzie prawdziwym sprawdzianem to przeciwności, które napotkam po drodze, i z którymi będą sobie musiał radzić. Ale bez nich przygoda nie byłaby przygodą. Nie mogę się doczekać polskiej części mojej podróży – jestem pewien, że w Polsce przeżyję wiele miłych chwil” – mówi James Ketchell.

W trakcie wyprawy James będzie systematycznie uzupełniał swojego bloga (www.jamesketchell.net) i opisywał swoje doświadczenia na Twitterze (www.twitter.com/CaptainKetch). Będzie to jednocześnie najdłuższa jak dotąd podróż w pełni relacjonowana za pomocą tego portalu społecznościowego. James Ketchell wyrusza w świat samotnie a wszystkie niezbędne mu sprzęty jak namiot, śpiwór, karimata, kamera, telefon i ubrania na zmianę zmieszczą się do niewielkiej podsiodełkowej torby.

Sponsorem wyprawy Jamesa Ketchella jest Balmain Asset Management, firma która zarządza kilkunastoma centrami handlowymi w Polsce, między innymi tymi, które podróżnik odwiedzi w trakcie swojej wyprawy. Podczas 6 miesięcy postępy Jamesa Ketchella będą także niebawem relacjonowane po polsku na stronie internetowej www.balmain-am.com oraz na www.twitter.com/BalmainAM. Zarówno Balmain Asset Management, jak i James Ketchell wspierają Fundację ELIFAR, której celem jest pomoc rodzinom z niepełnosprawnymi dziećmi.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!