Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Sprzęt > Nikon KeyMission 360

Nikon KeyMission 360

Data: 2016-01-11
Źródło: Informacja własna

Od wielu już lat w kamerach do zastosowań ekstremalnych oraz sportowych niepodzielnie króluje GoPro. Nikon - potentat w branży fotograficznej przystąpił do rywalizacji z kamerą  KeyMission 360, która posiada dwa obiektywy i umożliwia rejestrowanie całej sceny - przed i za nami, a także z boków.

Nikon KeyMission 360

Nawet japoński olbrzym zdaje sobie sprawę, że trudno będzie zrzucić z podium tą małą kanciastą kamerę, która stała się dla innych wzorcem do naśladowania. Dlatego postanowił pójść swoją drogą i zamiast zwykłego urządzenia do rejestrowania filmów zaproponował Nikon KeyMission 360 - sferyczną kamerę, która rejestruje obraz w 360º.

Nikon KeyMission 360

Jest ona podobnej wielkości jak popularne GoPro, ale w przeciwieństwie do konkurenta posiada... dwa obiektywy - każdy z nich rejestruje otoczenie w 180º. Dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu uzyskujemy film, w który jest zarejestrowana dokładnie cała scena dookoła kamery. Czyli jeśli mamy kamerę zamontowaną na kierownicy roweru - nagrane będzie to co jest z przodu, z boków, oraz z tyłu urządzenia.

Wbrew temu co można zobaczyć na kilku przykładowych filmikach efekt końcowy nie będzie polegał na filmie który pokazuje obraz jednocześnie ze wszystkich stron - jest on wręcz karykaturalny - na co zwracają uwagę internauci.

Prawdziwa moc Nikona ujawnia się dopiero gdy skorzystamy z YouTube w odpowiedniej przeglądarce - np Google Chrome, który umożliwia odtwarzanie takich filmów. Dopiero wtedy widać o co tak naprawdę chodzi: widz ogląda film zarejestrowany jak w klasycznej kamerze, ale w trakcie odtwarzania ma możliwość zmiany perspektywy - czyli po prostu może "rozglądać się na boki". W Google Chrome robimy to za pomocą kursorów (strzałek) na klawiaturze lub kursorem myszy. I właśnie ta cecha pozwala KeyMission 360 odskoczyć konkurencji do przodu.

Oczywiście jak przystało na sprzęt ekstremalny kamera jest wodoodporna (do głębokości 30 metrów), wstrząsoodporna (na upadku do wysokości 2 metry), posiada system redukcji drgań i pozwala kręcić filmy w rozdzielczości do 4K.

Nikon KeyMission 360

W sprzedaży urządzenie będzie dostępne na wiosnę 2016 roku.

Nikon KeyMission 360
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!