Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Imprezy > Niwki przyłączają się do akcji "Polska na rowery"

Niwki przyłączają się do akcji "Polska na rowery"

Data: 2010-04-13
Źródło: gazeta.pl

Rajd rowerowy w Niwkach odbędzie się w niedzielę 18 kwietnia.

Zbiórka rowerzystów około godz. 14.30 przy placu zabaw przy ul. Wiejskiej 17 w Niwkach. Przyłączyć może się każdy- zaprasza Zbigniew Stańczak, prezes Stowarzyszenia Miłośników Niwek. W programie imprezy zaplanowany jest mini przegląd piosenek rowerowych zakończenie ogniskiem z kiełbaskami.

Do akcji "Polska na rowery" przyłączyć się może każdy: gmina, ośrodek sportu, klub rowerowy lub inna chętna do organizacji imprezy instytucja. Wystarczy wyznaczyć trasę (do 30 kilometrów lub kilka krótszych, tak aby mogły ją pokonać także dzieci), odpowiednio ją oznaczyć, spróbować zorganizować dyplomy, puchary lub pamiątkowe gadżety i koniecznie zgłosić imprezę na www.polskanarowery.pl. Uwaga: udział w rajdzie musi być bezpłatny. Na rejestrację imprez czekamy do 17 kwietnia, weekend "Polska na rowery" już 17-18 kwietnia.

Zapowiedź rajdu, a także wyniki, zdjęcia i filmy pojawią się na stronie polskanarowery.pl.

Jak dotychczas z Opolszczyzny do akcji przyłączyły się miejscowości: Kluczbork, Strojec, Opole, Prudnik, a także Niwki.

W Kluczborku rajd na 18 kwietnia zaplanował Urząd Miejski oraz OSiR i Stowarzyszenie Rowerowe "Cyklista" Kluczbork. Start imprezy o godz. 14, a uczestnicy przejadą parkiem miejskim w kierunku Chocianowic, skąd skierują się lasem na kemping w Bąkowie. Organizatorzy zadbali, aby po rajdzie odbyła się wspólna biesiada przy kawie i kiełbasce z ogniska, przewidziano również wspólne gry i zabawy, m.in. karaoke, czynny będzie także park linowy.

Czytaj dalej na stronach gazeta.pl
KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!