Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Nowa książka: "Kolarstwo podstawy treningu"

Nowa książka: "Kolarstwo podstawy treningu"

Data: 2013-01-09
Źródło: Informacja własna

Kolarstwo podstawy treninguNakładem dobrze znanego już rowerzystom wydawnictwa  Buk Rower (Maraton z blatu I , Jazda rowerem górskim, Biblia treningu kolarza górskiego- wydanie II) pod koniec 2012 roku ukazała się książka "Kolarstwo podstawy treningu" Dominika Lau.

Książka jest przeznaczona dla osób zawodowo trenujących kolarstwo, lub amatorów, którzy we własnym zakresie chcieliby posiąść wiedzę dostępną tylko w klubach kolarskich. Autor w 23 rozdziałach przedstawia wszystkie aspekty tego sportu: od budowy ciała, przez przygotowanie fizyczne, psychiczne, treningi aż po techniki jazdy i taktyki. Tematyka jest bardzo dokładnie omawiana i ilustrowana pomocnymi zdjęciami oraz tabelami.

Musimy powiedzieć, że książka jest na prawdę dobra - gdy jest mowa o technice pedałowania (prawie na trzech stronach) - jest ona pokazana na schemacie i na zdjęciach - w poszczególnych fazach. Podobnie z taktyką, czy też techniką pokonywania zakrętów - liczne schematy i rysunki ułatwiają zrozumienie tematu.

Więcej o książce w naszej bazie książek o rowerach

O autorze:

Dominik Lau (urodzony w 1977 roku w Warszawie) ukończył studia magisterskie w zakresie zarządzania organizacjami sportowymi. Jest także doktorem prawa międzynarodowego, psychologiem sportowym, zajmuje się również medycyną ratunkową.Na szosie trenuje od 2006 roku. Wcześniej jeździł w kategorii MTB. Od 2007 roku jest trenerem Brytyjskiej Federacji Kolarskiej oraz komisarzem regionalnym. W latach 2008–2011 był menedżerem i dyrektorem sportowym Ocean Tide Cycling Team.

W 2009 roku brał udział w badaniach przeprowadzonych przez Uniwersytecie Loughbprough z zakresu psychologii pracy trenerskiej. Jest konsultantem w zakresie bezpieczeństwa organizacji wyścigów kolarskich.

Opis wydawnictwa:

Dlaczego kolarze golą nogi? Jaki wybrać dystans i z jaką prędkością go pokonać, by spalić kanapkę z żółtym serem? Dlaczego Mark Cavendish jest najszybszym kolarzem świata? Jak odkryć swoje możliwości i przygotować organizm do intensywnego treningu? Jak jeździć szybciej i bezpieczniej? Na te i inne pytania odpowiada Dominik Lau w poradniku Kolarstwo. Podstawy treningu.

Książka pomaga odpowiednio dobrać strój, sprzęt oraz dietę. Prezentuje różne metody treningowe i rodzaje treningów. Pomaga podjąć właściwe decyzje prowadzące do osiągnięcia wyznaczonych celów. Dzięki wskazówkom autora każdy kolarz może ułożyć własne plany treningowe, nauczyć się podstawowych i zaawansowanych technik kolarskich, m.in. jazdy i komunikacji w grupie, dobierania tempa i bezpiecznego pokonywania zakrętów.

W treningu kolarskim rower to nie wszystko. Jak w każdym sporcie o sukcesach decydują z jednej strony warunki fizyczne i poziom wytrenowania, a z drugiej – psychika, odpowiednie rozłożenie sił i dobór taktyki. Zmiana pór roku, urazy czy zimowa nuda mogą powodować depresję, która przytrafia się nawet najbardziej aktywnym kolarzom. W książce podane są sposoby radzenia sobie z takimi przeciwnościami, a także informacje o technikach motywacyjnych i relaksacyjnych, znaczeniu wizualizacji i kontroli emocji niezbędnych dla każdego sportowca.

 

 

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
2014-01-07 14:08 anonim | Zawiedziony
"Dominik Lau - Kolarstwo. Podstawy treningu" to długo oczekiwana przeze mnie książka, która wreszcie wpadła w moje ręce. Reklamowana przez prasę i portale o tematyce rowerowej, polecana przez znajomych kolarzy oraz na forach dyskusyjnych nie mogła pozostać niezauważona. Szkoda tylko, że książka mnie raczej rozczarowała niż dała pomysł na nowy, lepszy trening. Więcej na: http://www.cyklomaniak.com.pl/2014/01/dominik-lau-kolarstwo-podstawy-treningu.html