Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Turystyka > Nowe oblicze WPKiW w Chorzowie

Nowe oblicze WPKiW w Chorzowie

Data: 2007-01-04
Źródło: Informacja własna

Temat infrastruktury rowerowej w parku mógł znów ożyć, gdy Urząd Marszałkowski przekazał dla parku 900 tys. złotych na trasy rowerowo-narciarskie. Priorytetem czuwającym nad wydawaniem tych pieniędzy ma być bezpieczeństwo i komfort użytkowników parku. Trasy rowerowe już wytyczone pozostaną prawdopodobnie bez zmian. Zostaną wyremontowane, załatamy asfalt, uzupełnimy wyszczerbioną kostkę i posprzątamy leśne ścieżki – mówi Grażyna Michalska z działu marketingu WPKiW.

Nowa infrastruktura

Ścieżki w parku mają być prawidłowo oznakowane i uzupełnione o infrastrukturę zaopatrzoną w napoje i zestawy serwisowe, które umożliwią dokonanie podstawowych napraw. Pojawi się również rozdzielenie niektórych ciągów pieszo-rowerowych na pasy konkretnie wskazujące gdzie rowerzysta może bezpiecznie przejechać, a gdzie wjeżdżać nie powinien. Skorzystać nowej infrastruktury będzie mógł każdy, ponieważ w Hali Kapelusz działać będzie wypożyczalnia rowerów.

Tor do sportów grawitacyjnych

WPKiW nie ma zamiarów poprzestać na typowych trasach rowerowych, ma tu powstać największy park ekstremalny w Polsce. Do współpracy zaproszono Piotra Solarskiego, który zaprojektował parki do jazdy ekstremalnej w Rybniku i Gliwicach. Zróżnicowane ukształtowanie terenu go zachwyciło, od razu przystąpił do pracy. Położenie toru zostało wybrane przez samych rowerzystów. To oni pobudowali tam swoje amatorskie przeszkody. Chcemy z tego uczynić profesjonalny obiekt i już w przyszłym roku organizować zawody sportowe w randze Pucharu Polski – mówi Michalska.

Konsultacje społeczne

Od połowy grudnia rozpoczęły się rozmowy pracowników parku z samymi zainteresowanymi inwestycją. Zamysłem pomysłodawców jest zebranie opinii przyszłych użytkowników, by pieniądze zostały dobrze wydane. Informacje na temat można znaleźć na stronie WPKiW, a w dyskusji najłatwiej wziąć udział korzystając z uruchomionego już na naszym portalu forum.

Prace mają ruszyć po zakończeniu przetargów na przełomie marca i kwietnia. Trasy powinny być oddane do użytku na początku lipca, wcześniej może zostać otwarty park grawitacyjny, z którym wiąże się największe nadzieje. Istnieją plany by część z otrzymanej kwoty przeznaczyć na naśnieżne trasy narciarskie wokół zbiornika wodnego w Wesołym Miasteczku. Trudno jednak powiedzieć czy starczy na to pieniędzy. Jedna z dwóch koniecznych do inwestycji armatek śnieżnych kosztuje 60 tys. złotych, a to nie koniec inwestycji w tym temacie – uprzedza Michalska.

Informacje na temat tras rowerowych w WPKiW »

Forum dotyczące tras rowerowych w WPKiW »

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się
Brak komentarzy!