Wiadomości
Sprzęt
Porady Miasto
Prawo
Historia
Rozrywka
Książki
Turystyka
Reportaż
!!2021-10-Globrower
Jesteś tutaj > Strona główna > Wiadomości > Aktualności > Świecąca ścieżka rowerowa powstanie w Polsce

Świecąca ścieżka rowerowa powstanie w Polsce

Data: 2016-06-30
Źródło: Informacja własna

Koło Lidzbarka Warmińskiego powstaje świecąca w nocy ścieżka rowerowa.

Świecąca ścieżka rowerowa

Pomysł pochodzi z Holandii, gdzie w 2014 roku w Eindhoven oddano do użytku świecącą w nocy ścieżkę rowerową o długości 600 metrów. Na cześć malarza, który tutaj urodził się i wychował droga nosi nazwę "Van Gogh Bicycle Path". Jest ona wykonana z fluorescencyjnego kruszywa, które gromadzi energię za dnia i oddaje ja w postaci światła w nocy. Dodatkową atrakcją jest ułożony wzór inspirowany twórczością malarza.

Teraz podobna atrakcję chce wdrożyć Zarząd Dróg Wojewódzkich w Olsztynie. Obecnie holenderska technologia jest testowana w okolicach jeziora pod Lidzbarkiem Warmińskim. Kruszywo, które przyjechało z USA jest ułożone w kilku miejscach na obszarze kilku metrów kwadratowych. Jeśli wyniki testów będą zadowalające projekt będzie kontynuowany.

Głównym celem projektanta jest zapewnienie większego bezpieczeństwa rowerzystów. Podobne rozwiązania można spotkać w pojedynczych lokalizacjach w Holandii, Wielkiej Brytanii i USA. W Polsce do nad analogicznym pomysłem zastanawiały się władze Pakosławia w województwie wielkopolskim w 2015 roku.

KOMENTARZE
Temat
Treść
Kod obrazkowy


Jeśli chcesz dodawać swoje komentarze i wpisy na forum pod jednym nickiem - zaloguj się

Z dniem 2020-01-06 forum zostalo wylaczone

Brak komentarzy!